Pogoda
24.04.2019 10:30

Polski Chernobylite ufundowany na Kickstarterze. The Farm 51 zbiera na dalsze rozbudowanie gry

W nowej grze gliwickiego studia The Farm 51 Czarnobyl ma wyglądać jak żywy dzięki zeskanowaniu strefy wykluczenia w 3D. Dzięki zamówieniom na grę składanym na Kickstarterze Chernobylite może też brzmieć jak żywy – autorzy proponują nagranie dźwięków Zony.

Chernobylite
foto: materiały prasowe

Chcieli 100 000 dolarów na rozwój gry – i sumę tę dostali na długo przed końcem kampanii trwającej do 11 maja 2019 roku. Teraz gliwickie studio The Farm 51 trzyma kciuki za utrzymanie zainteresowania ich nowym tytułem – środki uzyskane z przedsprzedaży mają zamiar zainwestować w rozbudowanie gry.

Najbardziej widocznej ma być dodanie skanów dodatkowych miejsc – dzięki opracowanej przez The Farm 51 technologii odwzorowywania lokalizacji w 3D zgadza się niemal co do drobinki kurzu.

Ekipa polskiego studia wyjeżdżała do Czarnobyla wiele razy w ciągu ostatnich czterech lat, odwiedzając miejsca dawno opuszczone przez człowieka.

chernobylite_ufundowany_02

Dzięki środkom z Kickstartera Chernobylite ma powiększyć się o dodatkowe skany. Twórcy pokazali fragment drabinki dodatkowych funkcji – udało się już odblokować samą elektrownię jako miejsce otwarte do zwiedzania, blisko jest do powstania dodatkowych lokalizacji, a na horyzoncie widać już możliwość modyfikowania broni i amunicji oraz zorganizowanie wyprawy w celu nagrania prawdziwych dźwięków ze strefy wykluczenia.

chernobylite_ufundowany_03
Chernobylite
Chernobylite
Przeczytaj także Pierwsza prezentacja rozgrywki Chernobylite. Pół godziny w napromieniowanym Czarnobylu

Chernobylite – promieniotwórczy horror z dokładnym odwzorowaniem Czarnobyla

Chernobylite pokazuje alternatywną historię awarii elektrowni w Czarnobylu.

"

26 Kwietnia, godzina 1:23 czasu Ukraińskiego. Dokładnie w tej chwili miała miejsce katastrofa nuklearna w Czarnobylu. Stopiony rdzeń płonącego reaktora nr 4 zmieszał się z innymi substancjami chemicznymi i wytworzył wysoce radioaktywny materiał, który znaleźć można tylko w Czarnobylu. Nazwano go Czarnobylitem. "

Rozwikłanie zagadki Czarobylitu to jedno z zadań stawianych przed graczami – nie musi być wcale najważniejsze. Prowadzona postać ma bowiem własne motywacje – chce odzyskać utraconą w wyniku awarii miłość, a przynajmniej dowiedzieć się, co się z nią stało.

Zobacz także: >> Twórcy Chernobylite pokazali film z Zony wokół elektrowni <<

Chernobylite ma być dostępny w ramach wczesnego dostępu w wersji na PC pod koniec 2019 roku – pełne wydanie planowane jest na 2020 rok. The Farm 51 chce także wydać swój tytuł w wersji na konsole – na grę w wersji na PlayStation 4 i Xbox One trzeba będzie jednak poczekać nawet rok dłużej.

Co sądzicie o Chernobylite?

Tagi: Gry