Pogoda
15.05.2019 11:37

Polski Symulator Ciąży pokazuje przyszłą matkę jako stworzenie w Tamagotchi

Fantastic Fetus to gra pokazująca w dość przewrotny sposób okres ciąży – bezpłatny tytuł został zainspirowany Czarnym Protestem, ruchem kontestującym przedmiotowe traktowanie kobiet.

Fantastic Featus
foto: materiały prasowe

Polacy potrafią robić gry. Powstające w naszym kraju tytuły stają się światowymi hitami – wystarczy przypomnieć w tym miejscu chociażby Wiedźmina 3 czy Frostpunka – a ich twórcy podchodzą do kreacji w coraz bardziej dojrzały sposób.

Dzięki temu powstają gry, które nie są tylko lekką rozrywką, lecz śmiało wkraczają na tereny okupowane do tej pory przez kino i literaturę – pokazują problemy społeczne, pozwalając graczom odczuć je na własnej skórze i przekonać się, jak sami zachowaliby się w danej sytuacji.

Frostpunk, opowieść o lodowej zagładzie ludzkości, stawia graczowi trudne pytanie – czy podczas walki o przetrwanie ludzkości można wyrzec się człowieczeństwa?

Frostpunk
Frostpunk
Przeczytaj także Frostpunk – apokaliptyczna fabryka zimnych drani [RECENZJA]

Odpowiedzią na niepokoje społeczne panujące w Polsce jest gra Fantastic Fetus, czyli symulator ciąży w stylu Tamagotchi. Jej twórcy postanowili pokazać, dlaczego kobiety protestują przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjne.

Symulator ciąży w stylu Tamagotchi

Gra Fantastic Fetus dostępna jest za darmo – żeby w nią zagrać, wystarczy wejść na stronę twórców i uruchomić ją bezpośrednio w przeglądarce. Mechanizmy rozgrywki i oprawa graficzna wzorowana jest na znanym starszym graczom z młodości zabawce Tamagotchi.

Rozgrywka zaczyna się od otrzymania przez prowadzoną postać radosnej nowiny – zadaniem gracza jest opiekowanie się kobietą przez 9 miesięcy ciąży i dbanie o jej podstawowe (i nie tylko) potrzeby. Jeśli postać jest zadowolona i nic jej nie brakuje, może we śnie kreować swojego wymarzonego potomka, dając mu supermoce i wpływając na budowę fizyczną płodu.

Zobacz także: >> Symulator Księdza – „Kler” to przy nim pikuś <<

Grający w Fantastic Fetus muszą przygotować się na „prowokujący do przemyśleń zwrot akcji” następujący po dochowaniu się wirtualnego potomka.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry