Polski Symulator Ciąży pokazuje przyszłą matkę jako stworzenie w Tamagotchi

Michał Tomaszkiewicz
15.05.2019 11:37
Polski Symulator Ciąży pokazuje przyszłą matkę jako stworzenie w Tamagotchi Fot. materiały prasowe

Fantastic Fetus to gra pokazująca w dość przewrotny sposób okres ciąży – bezpłatny tytuł został zainspirowany Czarnym Protestem, ruchem kontestującym przedmiotowe traktowanie kobiet.

Polacy potrafią robić gry. Powstające w naszym kraju tytuły stają się światowymi hitami – wystarczy przypomnieć w tym miejscu chociażby Wiedźmina 3 czy Frostpunka – a ich twórcy podchodzą do kreacji w coraz bardziej dojrzały sposób.

Dzięki temu powstają gry, które nie są tylko lekką rozrywką, lecz śmiało wkraczają na tereny okupowane do tej pory przez kino i literaturę – pokazują problemy społeczne, pozwalając graczom odczuć je na własnej skórze i przekonać się, jak sami zachowaliby się w danej sytuacji.

Frostpunk, opowieść o lodowej zagładzie ludzkości, stawia graczowi trudne pytanie – czy podczas walki o przetrwanie ludzkości można wyrzec się człowieczeństwa?

Przeczytaj także

Odpowiedzią na niepokoje społeczne panujące w Polsce jest gra Fantastic Fetus, czyli symulator ciąży w stylu Tamagotchi. Jej twórcy postanowili pokazać, dlaczego kobiety protestują przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjne.

Symulator ciąży w stylu Tamagotchi

Gra Fantastic Fetus dostępna jest za darmo – żeby w nią zagrać, wystarczy wejść na stronę twórców i uruchomić ją bezpośrednio w przeglądarce. Mechanizmy rozgrywki i oprawa graficzna wzorowana jest na znanym starszym graczom z młodości zabawce Tamagotchi.

Rozgrywka zaczyna się od otrzymania przez prowadzoną postać radosnej nowiny – zadaniem gracza jest opiekowanie się kobietą przez 9 miesięcy ciąży i dbanie o jej podstawowe (i nie tylko) potrzeby. Jeśli postać jest zadowolona i nic jej nie brakuje, może we śnie kreować swojego wymarzonego potomka, dając mu supermoce i wpływając na budowę fizyczną płodu.

Zobacz także: >> Symulator Księdza – „Kler” to przy nim pikuś <<

Grający w Fantastic Fetus muszą przygotować się na „prowokujący do przemyśleń zwrot akcji” następujący po dochowaniu się wirtualnego potomka.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.