Polski artysta umieścił policjantów na klasycznych dziełach. Tak wygląda sztuka w kwarantannie
10.04.2020 12:37
Polski artysta umieścił policjantów na klasycznych dziełach. Tak wygląda sztuka w kwarantannie Fot. Wikipedia/Art Institute of Chicago/Materiały prasowe

Artysta Jarek Kubicki uaktualnił kultowe dzieła sztuki. Dodał do obrazów policjantów, których roi się na ulicach miast podczas pandemii koronawirusa.

Najpopularniejszym rozwiązaniem władz podczas pandemii jest ograniczenie obywatelom możliwości kontaktów. Taktykę przyjęto również w Polsce, dlatego od tygodni szkoły, kluby, restauracje czy centra handlowe stoją puste. W życie co jakiś czas wchodzą kolejne obostrzenia, które mają na celu zredukowanie spotkań z osobami poza naszego najbliższego kręgu do koniecznego minimum. Nowe przepisy kontroluje policja, wojsko i straż miejska, których funkcja w czasie pandemii nieco się zmieniła.

Polski artysta przedstawił klasyczne dzieła w kwarantannie

Funkcjonariusze patrolują ulice i interweniują w zupełnie innych przypadkach niż dotychczas. Zatrzymują osoby, które nie przestrzegają przepisu dotyczącego niewychodzenia z domu czy nie zachowują od siebie dystansu 2 metrów. Niestety nowe instrukcje przekazane przez rząd są niedoprecyzowane, a ich interpretacja może być bardzo szeroka. Stąd sieć zaczęła pękać w szwach od kuriozalnych przykładów wystawiania ogromnych mandatów za czyny, których szkodliwość społeczna nijak nie jest współmierna do kary.

Przeczytaj także

Wzmożone patrole policyjne na ulicach opustoszałych miast zainspirowały polskiego artystę Jarka Kubickiego. Urodzony w Gdańsku zajmuje się projektowaniem stron internetowych, fotografią i innymi rodzajami sztuki. Mężczyzna opublikował na swoim Facebooku własne interpretacje kultowych obrazów.

Posłuchaj podcastu

Artysta umieścił w dziełach policjantów, którzy dzielnie patrolują ulice w czasie kwarantanny. Kubicki dostosował postacie stylem, kolorami i klimatem, dzięki czemu obrazy wyglądają jak oryginalne. Wśród przerobionych dzieł znalazł się obraz "Nocne marki" Edwarda Hoppera, "Krzyk" Muncha, portret Napoleona Bonaparte czy malowidła Moneta.

Nowe interpretacje kultowych obrazów trafiły do folderu "32. dzień kwarantanny" i możecie obejrzeć je poniżej:

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.