Pogoda
22.02.2018 16:13

Polski kościół stworzył aplikację do modlenia

Pacierz 2.0, aplikacja powstała w Diecezji Bydgoskiej, oferuje modlitwę na każdą okazję i nastrój. Dosłowny deus ex machina kierowany jest do dzieci, a nie do grzeszników.

Pacierz 2.0 - aplikacja modlitewnika dla dzieci
foto: zrzut ekranu

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej zauważyła, że dzisiejsze życie odbywa się w dużej mierze w przestrzeni tworzonej przez nowe technologie. Ma rację – dziś trudno wyobrazić sobie wyjście z domu bez smartfona, który stał się centrum naszego życia. Tim Cook, prezes Apple, mówił nawet, że w telefonie można znaleźć więcej informacji na temat jego właściciela, niż podczas przeszukania mieszkania. Jeśli więc chce się walczyć o dusze wiernych, trzeba się w smartfonie znajdować.

W tym świetle kontrowersyjnie dla chrześcijan może wyglądać decyzja Apple o usunięciu z aplikacji Kalendarza na iPhonie Świąt Wielkanocnych – użytkownicy sprzętów z logiem nadgryzionego jabłka (także MacBooków) nie zostaną poinformowani ani nie sprawdzą, kiedy przypadają w 2018 roku Wielkanoc.

Kościół stara się dostrzegać i wdrażać nowoczesne technologie – podłączając się do Godspota można korzystać za darmo z internetu, a ofiarę na tacę można złożyć płacąc zbliżeniowo.

Bydgoski Pacierz 2.0 kierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ma za zadanie pomóc im w nauce modlitw oraz uświadomić, które z nich nadają się na określone okazje. Program ma stać się narzędziem nowej ewangelizacji.

Aplikacja do modlenia na każdą okazję

Przygotowana przez Kościół aplikacja jest tak naprawdę modlitewnikiem, który pokazuje losowo wybrany pacierz z danej kategorii. Dzięki temu użytkownik może utrwalić sobie w pamięci treść już znanych modlitw oraz poznać takie, których jeszcze nie znał.

Autorzy aplikacji postarali się, żeby treści zachęcały dzieci do modlenia się, ułatwiając nawiązanie kontaktu z Bogiem.

"

Pacierz 2.0 jest to aplikacja przygotowana specjalnie dla dzieci klas III-VIII, która ma za zadanie pomóc im w codziennej modlitwie. Aplikacja posiada pięć kategorii modlitw. W każdej dziecko losuje modlitwę, którą chciałoby odmówić. Znajdziemy tu modlitwę uwielbienia, dziękczynienia, przeproszenia, prośby, czy też modlitwę katechizmową. "

Alarm modlitewny rano i wieczorem

Modlitwy zawarte w Pacierzu 2.0 są proste, część z nich znana jest z lekcji katechezy, są także prezentowane zwroty z Biblii.

Zaznajamianie z treścią modlitw nie jest jedyną funkcja aplikacji – program może także wychowywać w duchu chrześcijańskiego stylu życia i przypominać użytkownikowi o porannej i wieczornej modlitwie.

Pacierz 2.0 można pobrać za darmo na smartfony z Androidem ze sklepu Google Play.

Przyda się Wam Pacierz 2.0?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile