Polski muzyk aresztowany przez policję za wyśmiewanie śmierci Adamowicza. „Spoczywaj w pokoju, c*.*”

Michał Tomaszkiewicz
17.01.2019 10:25
Polski muzyk aresztowany przez policję za wyśmiewanie śmierci Adamowicza. „Spoczywaj w pokoju, c*.*” Fot. kadr z wideo

Skandaliczny komentarz dotyczący śmierci Pawła Adamowicza został wykryty przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który przekazał sprawę na policję. 34-letniego rapera Dedera zatrzymano w jego mieszkaniu. Prokuratura tłumaczy, że waga sprawy jest duża.

Wystarczył moment, żeby nastroje osób wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zmieniły się diametralnie – w jednej chwili świętowaliśmy niebywały wyczyn orkiestry, która w ciągu 27 lat zebrała ponad miliard złotych, by w drugiej przestać wierzyć w rzeczywistość po wiadomości o ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Po śmierci polityka tysiące osób wyszło protestować przeciwko przemocy w marszach milczenia – w rodzinnym gdańsku pożegnano Adamowicza utworem „Sound of Silence” w wykonaniu Disturbed, które teraz w Polsce będzie miał nowe, dodatkowe znaczenie.

Nie wszyscy przeżywają tragedię w taki sam sposób – okazało się, że w internecie można znaleźć osoby, które wydarzenie komentują w sposób promujący nienawiść.

Raper Deder aresztowany za szydzenie ze śmierci Pawła Adamowicza

deder_03 Fot. foto: policja

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ma po ataku na prezydenta Gdańska wiele roboty – w ciągu kilku dni otrzymał już ponad 2000 zgłoszeń dotyczących szerzenia mowy nienawiści w związku ze śmiercią Adamowicza.

Jeden ze zgłoszonych wpisów został napisany przez rapera Kamila N., znanego jako Deder. Mężczyznę zatrzymała w jego domu w Knurowie policja po zajęciu się sprawą przez prokuraturę.

Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód w Gliwicach zgodnie z doniesieniami medialnymi wszczęła postępowanie z urzędu w kierunku publicznego nawoływania do przestępstwa. Waga zdarzenia jest duża. Czynności są w toku.

Oto wpis Dedera zamieszczony po ataku na Pawła Adamowicza:

deder_02 Fot. foto: zrzut ekranu

Funkcjonariusze przypominają, że sieć wcale nie zapewnia anonimowości:

Apelujemy do wszystkich o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. Pamiętajmy, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, a nasze bezprawne zachowanie pozostawia ślad i może pociągnąć za sobą reakcję organów ścigania oraz odpowiedzialność karną.

Policjanci zabezpieczyli komputer oraz telefon rapera. Postępowanie dyscyplinarne w zakresie złamania Kodeksu Etyki uruchomiła kopalnia Knurów Szczygłowice, w której pracuje Kamil N. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji służbowych.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.