Polski pilot latał godzinę nad Łodzią. Zgadnijcie, co narysował w prezencie dla mieszkańców [WIDEO]
23.12.2019 10:23
Polski pilot latał godzinę nad Łodzią. Zgadnijcie, co narysował w prezencie dla mieszkańców [WIDEO] Fot. Instagram/Jakub Służałek

Ma 25 km wysokości i według łódzkiego lotniska jest obecnie największą tego typu figurą na świecie. Jakub Służałek w samolocie Tecnam P2008JC narysował trajektorią lotu choinkę.

Świąteczny nastrój potrafi udzielać się na wiele różnych sposobów. Podczas gdy większość z nad zaprząta obie głowę dekorowaniem domowej choinki i jak najdłuższym unikaniem „Last Christmas”, piloci mogą sobie pozwolić na nieco większy rozmach w budowaniu odpowiedniej atmosfery.

W Niemczech na przykład piloci Airbusa A380 namalowali nad większą częścią kraju choinkę w trakcie lotu testowego.

Przeczytaj także

W tym roku analogiczny rysunek pojawił się nad Łodzią. Jest mniejszy, bo rysowany był znacznie mniejszym samolotem, za to wygląda jak stworzony od linijki.

Choinka namalowana samolotem nad Łodzią. Ma 25 km wysokości

Stworzenie dzieła zajęło godzinę. Pilot samolotu Tecnam P2008JC, Jakub Służałek, musiał wykazać się mistrzostwem w lataniu precyzyjnym, żeby na rysunku nie pojawiła się ani jedna krzywa linia.

Jak widać na danych o locie pochodzących z serwisu FlightRadar24, choinka wyszła mu znakomicie.

Łódzkie lotnisko pokazało nawet film pokazujący rysowanie ogromnej choinki.

Piloci lubią urozmaicać sobie nudne loty testowe tworząc na niebie obrazy, które zobaczą tylko wtajemniczeni. Choinki to tylko wierzchołek góry lodowej, jak można się domyślić, całkiem popularne są rysunki przedstawiające męską część ciała.

Zobacz także: Pilot napisał na niebie podczas lotu testowego, że mu się nudzi. I dorysował dwa penisy [WIDEO] 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.