Pogoda
04.04.2018 14:45

Polski producent sprzętu AGD przeprowadzi badania etnograficzne w kuchniach

Amica sprezentuje 50 szczęśliwcom sprzęt AGD do kuchni. Warunkiem jest zgodzenie się na używanie go pod wszechwidzącym okiem etnografa, którego trzeba przyjąć w swoim domu.

Garnek i ziemniaki
foto: materiały prasowe

Polski producent sprzętu AGD chce w ten sposób poznać zwyczaje, jakie panują w kuchniach Polaków i dowiedzieć się tym samym, czego oczekują od używanego podczas przygotowywania posiłków sprzętu.

Odpowiedź na pytania czego pragną polskie kucharki i polscy kucharze ma przynieść badanie etnograficzne, które ma trwać przez około miesiąc. W tym czasie korzystanie z otrzymanego sprzętu ma być ściśle monitorowane - zarówno przez samych użytkowników, jak i przez naukowców, którzy będą odwiedzać obdarowane przez Amicę rodziny.

Badanie etnograficzne kuchennych obyczajów

Producent podkreśla, że chodzi mu o poznanie nie tylko sposobów, w jaki używany jest sprzęt AGD w kuchni, lecz także udokumentowanie zwyczajów, jakie mają gotujący Polacy. Wszystko to po to, żeby móc tworzyć produkty lepiej dostosowane do oczekiwań klientów.

Joanna Lewandowska, Strategiczny Menedżer ds. Komunikacji Kategorii w firmie Amica mówi o „pogłębionych badaniach jakościowych opartych o techniki etnograficzne i testowanie produktów”:

"

Chcemy być blisko naszych klientów, obserwować jak zmienia się ich rzeczywistość i czego naprawdę potrzebują w codziennym życiu. Tylko wtedy będziemy w stanie dostarczać produkty, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego konsumenta. "

Amica rozdaje sprzęt AGD

Amica przygotowała do rozdania trzy rodzaje sprzętu – piekarnik, płytę lub kuchnię wolnostojącą. Osoby, które zostaną wytypowane do wzięcia udziału w badaniach, otrzymają jeden z nich. Po zamontowaniu go w domu (na koszt producenta), zostaną odwiedzeni przez etnografa, który prześwietli zwyczaje panujące w ich kuchniach. Wizyt ma być przynajmniej dwie, badania będą przeprowadzane od maja do sierpnia 2018 roku.

Po zakończeniu programu Amica pozostawi sprzęt w domach osób, które je otrzymały. Ochotnicy byli poszukiwani w ramach akcji „poznajmy się od kuchni”.

Wzięlibyście udział w takim badaniu?

AGD do kuchni - roboty wielofunkcyjne

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele