Polski serwis VoD będzie pokazywał zawody e-sportowe

Michał Tomaszkiewicz
08.03.2017 12:40
Polski serwis VoD będzie pokazywał zawody e-sportowe Fot. kadr z wideo

Wszystkie rozgrywki Electronic Sports League (ESL) będzie można obejrzeć za darmo w polskim serwisie VoD – łącznie zaplanowano transmisje 60 wydarzeń.

Umowa między player.pl a ESL została podpisana na dwa lata. Pierwszą transmisją były katowickie finały Extreme Masters 2017, imprezy tej rangi mają pokazywać się regularnie w serwisie.

W strefie „player for gamers” będzie można zobaczyć między innymi finały mistrzostw ESL, transmisje z zawodów ESL One (w Kolonii i Hamburgu) i ESL Pro League (w Odense) oraz rozgrywki Mistrzostw Polski ESL w Katowicach i Łodzi.

W serwisie znajdą się także podsumowania z rozgrywek toczonych w Nowym Jorku i Dallas, zawody FIFA 17 i najlepsze momenty z 12 meczów eliminacyjnych do Pro League.

Z nawiązanej współpracy dumny jest Maciej Gozdowski, Dyrektor Zarządzający player.pl:

Dzięki współpracy player.pl z Electronic Sports League możemy zaoferować naszym użytkownikom unikatowy dostęp do świata e-sportu i współuczestniczenie w najbardziej prestiżowych międzynarodowych rozgrywkach. Strefa „player for gamers” znakomicie uzupełnia naszą ofertę adresowaną do współczesnych młodych konsumentów nowych mediów .

Wszystkie transmisje e-sportowe przeprowadzane przez player.pl mają być bezpłatne.

Rozgrywki w gry komputerowe mają w Polsce coraz więcej fanów – z tego powodu powstaje wyspecjalizowany kanał telewizyjny, który ma zajmować się pokazywaniem relacji z turniejów oraz demonstrowaniem gameplaya z interesujących tytułów.

Transmisje e-sportowe trafiły także do tradycyjnych telewizji - serię CS:GO, w których występowała drużyna Virtus.pro, pokazywał Polsat. Sprawa miała ciekawy finał, jako że na stację złożono oficjalną skargę o propagowanie przemocy – autorem doniesienia okazała się być organizacji prowadząca transmisje e-sportowe w internecie.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.