Polski strażak nagrał akcję kamerą na stroju. Zobacz, jak walczy się z dużym pożarem [WIDEO]

31.12.2019 14:14
Polski strażak nagrał akcję kamerą na stroju. Zobacz, jak walczy się z dużym pożarem [WIDEO] Fot. kadr z wideo Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - OSP.pl

Do groźnego pożaru doszło w Blachowni pod Częstochową. Wezwani na interwencję strażacy odkryli, że pali się pustostan. Walkę z żywiołem zarejestrowano dzięki kamerze zabranej na akcję.

Ogień to jeden z najbardziej niebezpiecznych żywiołów. Jego ujarzmienie dało ludzkości impuls do rozwoju, w dalszym ciągu jednak zdarza się, że pożary niszczą mienie i zabierają ludzkie życie.

Wystarczy chwila nieuwago, żeby stracić wielowiekowe dziedzictwo kulturowe. Można się było o tym przekonać, gdy z niedowierzaniem patrzyło się na pożar katedry Notre-Dame.

Przeczytaj także

Jak niebezpieczna jest walka z żywiołem można się przekonać oglądając nagranie z kamery zamontowanej na stroju ochronnym.

Walka z pożarem nagrana kamerą przez strażaka [WIDEO]

Do akcji gaszenia pożaru wezwano jednostki OSP Blachownia, OSP Cisie oraz JRG 2. Według zgłoszenia, ogień miał trawić las – na miejscu okazało się jednak, że w płomieniach stoi budynek.

Strażacy ruszyli do akcji, która z ich perspektywy wyglądała następująco:

Ogień udało się ugasić w ciągu 20 minut; w zgliszczach nie odnaleziono na szczęście żadnego ciała, nikt więc w pożarze nie zginął. Przyczyny zdarzenia bada lokalna policja.

Zobacz także: 100 tys. taśm z muzyką spłonęło w pożarze Universal Studios. Wśród nich nagrania Nirvany czy Guns N' Roses 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.