Polski strażak nagrał akcję kamerą na stroju. Zobacz, jak walczy się z dużym pożarem [WIDEO]

31.12.2019 14:14
pożar nagrany kamerką przez strażaka|undefined Fot. kadr z wideo Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - OSP.pl

Do groźnego pożaru doszło w Blachowni pod Częstochową. Wezwani na interwencję strażacy odkryli, że pali się pustostan. Walkę z żywiołem zarejestrowano dzięki kamerze zabranej na akcję.

Ogień to jeden z najbardziej niebezpiecznych żywiołów. Jego ujarzmienie dało ludzkości impuls do rozwoju, w dalszym ciągu jednak zdarza się, że pożary niszczą mienie i zabierają ludzkie życie.

Wystarczy chwila nieuwago, żeby stracić wielowiekowe dziedzictwo kulturowe. Można się było o tym przekonać, gdy z niedowierzaniem patrzyło się na pożar katedry Notre-Dame.

Przeczytaj także

Jak niebezpieczna jest walka z żywiołem można się przekonać oglądając nagranie z kamery zamontowanej na stroju ochronnym.

Walka z pożarem nagrana kamerą przez strażaka [WIDEO]

Do akcji gaszenia pożaru wezwano jednostki OSP Blachownia, OSP Cisie oraz JRG 2. Według zgłoszenia, ogień miał trawić las – na miejscu okazało się jednak, że w płomieniach stoi budynek.

Strażacy ruszyli do akcji, która z ich perspektywy wyglądała następująco:

Ogień udało się ugasić w ciągu 20 minut; w zgliszczach nie odnaleziono na szczęście żadnego ciała, nikt więc w pożarze nie zginął. Przyczyny zdarzenia bada lokalna policja.

Zobacz także: 100 tys. taśm z muzyką spłonęło w pożarze Universal Studios. Wśród nich nagrania Nirvany czy Guns N' Roses 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.