Pogoda
12.08.2019 17:03

Polski symulator karczmarza z RPG z wideo pokazującym sekrety budowania tawerny [WIDEO]

Do serca gracza RPG najszybciej trafić przez tawernę. To w nich zazwyczaj czekają smakowite zadania do wykonania. Crossroads Inn pozwala wcielić się we właściciela karczmy, który swoimi działaniami ma ogromny wpływ na wydarzenia w królestwie.

Crossroads Inn
foto: materiały prasowe Klabater

Ileż to razy gracze udawali się to tawerny, żeby przejrzeć menu dostępnych zadań pobocznych? Jeśli ktoś lubi gry RPG, nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż takich wizyt było po prostu zbyt wiele.

Mało osób jednak zastanawia się, jak to możliwe, że w tak małym przybytku kryje się tak wiele przygód do przeżycia. Polskie Crossroads Inn pozwoli przekonać się na własne oczy, że prowadzenie knajpy z odpowiednim menu jadła, napojów i questów nie jest wcale tak proste, jak się wydaje. Szczególnie, gdy trzeba przy tym walczyć o świetlaną przyszłość królestwa, w którym doszło do zamachu stanu.

Crossroads Inn
Crossroads Inn
Przeczytaj także Crossroads Inn, polska gra podchodząca do RPG od kuchni, czeka na wsparcie na Kickstarterze

Klabater obiecuje, że grając w Crossroads Inn będzie można zażyć dwóch rodzajów emocji: rozbudowywania sławy i znaczenia tawerny oraz realizowania stawianego przez fabułę zadania przywrócenia na tron prawowitego władcy.

"

W Crossroads Inn wcielasz się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do Twoich zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających Cię gości. Planuj z wyprzedzeniem, dogadzaj różnym grupom społecznym odwiedzającym twój lokal, miej również baczenie na dostawy, a staniesz się najsłynniejszym oberżystą w historii Delcrys! "

Im większą sławą cieszyć się będzie prowadzona przez gracza tawerna, tym bardzie wpływowi goście będą się w niej pojawiać i tym większą zakulisową władzę będzie miał oberżysta.

Crossroads Inn można było do tej pory oglądać tylko na zwiastunie zapowiadającym opowiadaną historię. Teraz twórcy pokazali, jak będzie wyglądała rozbudowa oraz zarządzanie knajpą.

Crossroads Inn – zwiastun pokazujący zarządzanie tawerną

Polski symulator karczmarza ma oferować dwa tryby rozrywki: fabularny oraz czystą symulację. W tej drugiej główny nacisk kładziony jest na aspekt biznesowy: do zadań gracza należy stworzenie odpowiedniej infrastruktury, zatrudnienie pracowników, przyciągnięcie klientów oraz osiągnięcie zysku z działalności operacyjnej po opodatkowaniu.

Przygotowując się do zaprezentowania gry Crossroads Inn na gamescomie 2019 Klabater postanowił podzielić się 11-minutowym wideo pokazującym, jak od podstaw buduje się tawernę, jakie atrakcje można w niej umiejscowić, na czym da się zarabiać i jakimi trunkami i potrawami kusić gości.

Michał Gembicki, szef Klabatera, widzi w grze hit dla wszystkich miłośników gier RPG.

"

Crossroads Inn to nasz najważniejszy tytuł w 2019 roku. W Klabaterze jesteśmy fanami zarówno symulatorów jak i gier RPG. Jako fani zawsze chcieliśmy zagrać w grę, która umiejętnie połączy te dwa gatunki. Tak powstał pomysł na Crossroads Inn – chcieliśmy ożywić nieco skostniały rynek gier symulacyjnych, które zazwyczaj są kompletnie pozbawione sensownej historii. Jestem przekonany, że nie tylko my chcielibyśmy zagrać w taką grę. Obydwa gatunki mają długą tradycję oraz wielu entuzjastów, szczególnie na rynku PC. Myślę, że grupa odbiorców, która kocha zarówno świetne gry symulacyjne jak i klasyczne gry RPG jest naprawdę duża, a w Crosssroads Inn każdy znajdzie coś dla siebie. "

Crossroads Inn trafi do rąk graczy na jesieni 2019 roku. Zagrać można będzie na komputerach PC oraz Makach. Dokładna data premiery zostanie ujawniona na targach gamescom 2019.

Zobacz także: Wiedźmin 3 oficjalnie na Switchu. Pierwszy zwiastun, zrzuty ekranu, porównanie grafiki z PS4

Co lubicie bardziej?

Tagi: Gry