Pogoda
24.04.2018 11:15

Polski zawodnik e-sportowy straszył przeciwników wieszaniem i topieniem

Inauguracyjna kolejka wiosennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej przyniosła emocje, które nie do końca miały coś wspólnego z współzawodnictwem w grach – jeden z graczy oświadczył przed kamerami, że przeciwników powinno się wieszać.

 Damian Defles Filipow
foto: zrzut ekranu

Polski internet stał się nieco lepszym miejscem po tym, jak policja wzięła się za Gurala (zachęcał młode dziewczyny do obnażania się w internecie), a YouTube skasował konto Rafoniksa (zdobywającego popularność patologicznym zachowaniem).

Wygląda na to, że moda na niewybredne komentarze w stosunku do zawodników przeciwnej drużyny dotarła także do e-sportu. Podczas przedmeczowych wystąpień, mających podminować pewność siebie drużyny przeciwnej, Damian „Defles” Filipow pozwolił sobie wygłosić deklarację, która na imprezie sportowej pojawić się nie powinna:

Gracz e-sportowy mówił o wieszaniu i topieniu przeciwników

"

Jak widzę, co gracze sobą reprezentują, to powinno ich się wieszać, ewentualnie jakaś kąpiel w betonowych butach, bo nie widzę tu za dużo krawężników. "

Wypowiedź miała wpisać się w przedmeczowy „trash talk”, zarówno zawodnikowi, jak i Polskiej Lidze Esportowej zabrakło jednak wyczucia i taktu – graczowi, że wypowiedział takie słowa, organizacji, że postanowiła użyć ich w oficjalnym wideo.

Damian „Defles” Filipow tłumaczy, że nie spodziewał się, że jego słowa zostaną wykorzystane prze Fantasy Expo, organizatora rozgrywek:

Polska Liga Esportowa przyznała z kolei, że kieruje się wyższymi standardami i sytuacja taka jak ta nie powinna się już powtórzyć:

Nie oznacza to, że zawodnicy będą bardziej pilnować się podczas przedmeczowych wypowiedzi – tu wszystko pozostanie po staremu i disy będą na porządku dziennym. Zwiększy się tylko kontrola, żeby co smakowitsze kawałki nie wyciekły do ogółu.

Warto przypomnieć, że Fantasy Expo zgłosiło skargę do KRRiTV na Polsat po tym, jak stacja wzięła się za pokazywanie transmisji z turniejów e-sportowych - zarzucano między innymi propagowanie przemocy.

Słowa gracza są:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry