Pogoda
29.08.2018 12:35

Polskie czołgi wreszcie w World of Tanks

Do World of Tanks trafiło wreszcie polskie drzewko technologiczne – nasz kraj reprezentowany jest przez 10 regularnych czołgów oraz dwie maszyny premium. Co warte podkreślenia – postawiono na rdzennie polskie konstrukcje, a nie naturalizowane radzieckie pojazdy.

polskie czołgi w World of Tanks
foto: materiały prasowe

Skompletowanie przedstawicieli polskiego drzewka technologicznego nie było proste – sytuacja geopolityczna, w której znaleźliśmy się po drugiej wojnie światowej, nie pozwalała nam na tworzenie własnych konstrukcji pancernych i skazała na produkcję czołgów na licencji Związku Radzieckiego.

Twórcy World of Tanks postanowili jednak się nie poddawać i udało się skompletować całe drzewko niemal wyłącznie z rdzennie polskich konstrukcji – wyjątkiem jest zaliczany do maszyn premium Pudel, czyli niemiecka pantera zdobyta podczas Powstania Warszawskiego.

Polskie drzewko technologiczne w World of Tanks

"

Linia rozpoczyna się lekkimi czołgami 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. Kolejne maszyny to średnie czołgi 25 TP KSUST II, projekty inżyniera Edwarda Habicha - 40TP oraz 45TP. Na górze polskiego drzewa technologicznego znajdziemy 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego. Są to projekty odnalezione w archiwach polskich instytutów naukowych, badawczych i technicznych. "

Drugim polskim czołgiem premium został zupełnie nowy 50TP Prototyp.

wot_polskie_drzewko_02
"

Głównymi wyróżnikami polskiej linii na tle innych nacji są przede wszystkim wysokie obrażenia na pojedynczy strzał oraz dobra depresja dział. Te cechy sprawiają, że polskie czołgi dają interesujące możliwości taktyczne i będą niebezpiecznym przeciwnikiem w grze. "

Wraz z polskimi czołgami w World of Tanks debiutuje mapa Studzianki – miejsce największej polskiej bitwy pancernej na froncie wschodnim.

wot_polskie_drzewko_03

Z okazji wprowadzenia polskiego drzewka technologicznego do World of Tanks twórcy przygotowali ciekawe wydarzenia. Pierwszym z nich jest możliwość otrzymania tankietki TKS – wystarczy rozegrać jedną bitwę dowolnym czołgiem do końca września 2018 roku.

16 września 2018 World of Tanks zaprasza z kolei do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, gdzie prezentowany będzie między innymi wprowadzony właśnie do gry czołg 7TP.

Będziecie grać polskimi czołgami w WoT?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry