Polskie przeróbki arcydzieł malarstwa trafiły do AntyLuwru

Michał Tomaszkiewicz
12.12.2017 11:34
Polskie przeróbki arcydzieł malarstwa trafiły do AntyLuwru Fot. materiały prasowe

Fraza „nic lepszego dziś w internecie nie zobaczycie” nigdy jeszcze nie była tak prawdziwa – prezentujemy Wam arcyprzeróbki arcydzieł malarskich, powstałe w ramach konkursu Surface AntyLuwr. Możemy wpatrywać się w nie godzinami.

Jest bardzo prawdopodobne, że zorganizowany przez Microsoft plebiscyt był największym konkursem plastycznym ostatnich lat – w ciągu miesiąca zgłoszono 1528 prac.

Microsoft zaproponował ciekawą zabawę. Udostępnił 23 reprezentujące różne epoki i style obrazy, mające tylko jedną rzecz wspólną - uznawane są powszechnie za arcydzieła – i poprosił polskich twórców o uwspółcześnienie ich w wybrany przez siebie sposób.

Ton współzawodnictwu nadała Magdalena Pankiewicz, która została ambasadorką konkursu. Jej prace – a została uznana przez magazyn CutOut za jedną z dziesięciu najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ilustratorek świata – stały się inspiracją dla ponad tysiąca artystów.

Zwycięzcą konkursu został Damian Rojek, który przedstawił swoją wizję obrazu „The Bubble Boy” autorstwa Paula Peela, kanadyjskiego malarza tworzącego w XIX wieku.

Dla mnie wybór obrazu Peela był oczywisty. Od razu wiedziałem co i jak chcę na nim namalować. Na początku jednak, wydrukowałem oryginał i ołówkiem naniosłem pierwszy. Cyfrową przeróbkę zrobiłem na tablecie graficznym. Namalowałem robota, czerwone wiaderko z płynem na bańki mydlane i tak wyszedł z tego futurystyczno-tradycyjny obraz.

Zwycięską pracę – oraz inne, wyróżniające się dzieła – możecie obejrzeć w poniższej galerii. Nagrodą główną był oczywiście najnowszy Microsoft Surface.

Jeśli Wam mało, zbiór ponad 200 prac nominowanych w konkursie znajdziecie pod tym adresem.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.