Pogoda
12.12.2017 11:34

Polskie przeróbki arcydzieł malarstwa trafiły do AntyLuwru

Fraza „nic lepszego dziś w internecie nie zobaczycie” nigdy jeszcze nie była tak prawdziwa – prezentujemy Wam arcyprzeróbki arcydzieł malarskich, powstałe w ramach konkursu Surface AntyLuwr. Możemy wpatrywać się w nie godzinami.

Polskie przeróbki arcydzieł malarstwa trafiły do AntyLuwru
foto: materiały prasowe

Jest bardzo prawdopodobne, że zorganizowany przez Microsoft plebiscyt był największym konkursem plastycznym ostatnich lat – w ciągu miesiąca zgłoszono 1528 prac.

Microsoft zaproponował ciekawą zabawę. Udostępnił 23 reprezentujące różne epoki i style obrazy, mające tylko jedną rzecz wspólną - uznawane są powszechnie za arcydzieła – i poprosił polskich twórców o uwspółcześnienie ich w wybrany przez siebie sposób.

Ton współzawodnictwu nadała Magdalena Pankiewicz, która została ambasadorką konkursu. Jej prace – a została uznana przez magazyn CutOut za jedną z dziesięciu najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ilustratorek świata – stały się inspiracją dla ponad tysiąca artystów.

Zwycięzcą konkursu został Damian Rojek, który przedstawił swoją wizję obrazu „The Bubble Boy” autorstwa Paula Peela, kanadyjskiego malarza tworzącego w XIX wieku.

"

Dla mnie wybór obrazu Peela był oczywisty. Od razu wiedziałem co i jak chcę na nim namalować. Na początku jednak, wydrukowałem oryginał i ołówkiem naniosłem pierwszy. Cyfrową przeróbkę zrobiłem na tablecie graficznym. Namalowałem robota, czerwone wiaderko z płynem na bańki mydlane i tak wyszedł z tego futurystyczno-tradycyjny obraz. "

Zwycięską pracę – oraz inne, wyróżniające się dzieła – możecie obejrzeć w poniższej galerii. Nagrodą główną był oczywiście najnowszy Microsoft Surface.

Jeśli Wam mało, zbiór ponad 200 prac nominowanych w konkursie znajdziecie pod tym adresem.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery