Polskie studio zapowiedziało Terminator: Resistance. Jest pierwszy zwiastun

20.09.2019 14:39
Polskie studio zapowiedziało Terminator: Resistance. Jest pierwszy zwiastun Fot. materiały prasowe Teyon

Nikt nie spodziewał się nowego oddechu w rewolucji – prace nad Terminator: Resistance były trzymane przez twórców w całkowitej tajemnicy. Strzelanka z elementami RPG pozwoli wcielić się w bohatera, na którego Skynet poluje z większą zawziętością.

Polacy mają w 2019 roku talent do sprawiania filmowych niespodzianek. Zaczęło się od Bloober Teamu, który przygotował grę w świecie Blair Witch.

Tytuł pokazywany był na tej samej konferencji Microsoftu na targach E3, na której show skradł CD Projekt RED anonsem o występowaniu w Cyberpunku 2077 Keanu Reevesa.

Przeczytaj także

Studio Teyon, twórcy Terminator: Resistance, mają doświadczenie w tworzeniu gier rozgrywających się w światach kreowanych przez filmowców. Ich poprzednim tytułem był Rambo: The Video Game, który jednak nie zebrał szczególnie przychylnych recenzji.

Czego można spodziewać się po Terminator: Resistance?

Terminator: Resistance. Polska gra o walce ludzkości z maszynami

Według zapowiedzi twórców, Terminator: Resistance to strzelanina z elementami RPG. Akcja gry rozgrywa się 31 lat po Dniu Sądu. Maszyny polują na niedobitki ludzkości, za cele priorytetowe ustalając osoby, które swoimi działaniami mogę przechylić szalę wojny na korzyść człowieka.

Gracz będzie kierował poczynaniami jednej z osób, których Skynet się obawia: Jacoba Riversa.

Studio Teyon zapowiada nieliniową rozgrywkę. Fabuła gry ma toczyć si na różne sposoby, w zależności od dokonywanych wyborów oraz skuteczności w ich urzeczywistnianiu. Ważnym i powracającym motywem ma być świadomość, że wygrana ze Skynetem może Riversa, szeregowego żołnierza Ruchu Oporu, bardzo dużo kosztować.

Terminator: Resistance będzie oferować kilka zakończeń, odzwierciedlających styl gry i osobowość gracza.

Premiera gry została wyznaczona na 15 listopada 2019. Terminator: Resistance pojawi się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputerach PC.

Nie podano, czy wydarzenia pokazane w polskiej grze będą wpisywać się w oficjalny kanon filmowego Terminatora.

Zobacz także: "Terminator: Mroczne przeznaczenie" - Arnold Schwarzenegger i Linda Hamilton na nowych zdjęciach z filmu 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.