Polskie uzdrowisko będzie kurować rezydentów piwem

Michał Tomaszkiewicz
20.09.2017 13:25
Polskie uzdrowisko będzie kurować rezydentów piwem Fot. kadr z wideo

Zbawienny wpływ piwa na organizm jest znany od czasów starożytnych – uzdrowisko Busko–Zdrój zamierza wykorzystywać samodzielnie warzony złocisty trunek do poprawy samopoczucia kuracjuszy.

Nie chodzi tu jednak o zastosowania znane wszystkim, którzy w piątkowe wieczory uprawiają kurację piwem na własną rękę – uzdrowisko chce stosować napój w zupełnie inny sposób.

Kuracjusze Uzdrowiska Busko-Zdrój mają otrzymać możliwość… kąpania się w piwie. Wojciech Legawiec, prezes zarządu uzdrowiska, nie może się nachwalić korzyści płynących z takiego zabiegu.

Otóż już od czasów starożytnego Egiptu znane są zbawienne dla skóry i ciała walory piwa. Jego wysokowartościowe naturalne składniki, takie jak drożdże piwne, słód, chmiel, dwutlenek węgla wnikają w czasie kąpieli do tkanek. Kąpiel w piwie odżywia skórę, nawilża, poprawia koloryt i odmładza. Ponadto zmniejsza napięcie mięśni, przyjemnie pachnie, oraz co niezwykle ważne pomaga zredukować tkankę tłuszczową.

Uzdrowisko zamierza uruchomić własny browar, który będzie zaspokajał kąpielowe potrzeby kuracjuszy. Nadwyżka produkcji ma być przeznaczana do celów konsumpcyjnych – napicie się piwa, ewentualnie kilku, ma rozluźniać gości ośrodka i zapewniać im poprawę samopoczucia.

Uzdrowiskowe piwo ma być wytwarzane metodami rzemieślniczymi, tak by zapewnić jak najlepsze własności lecznicze oraz smakowe.

Osoby, które chcą już zamawiać pobyt w ośrodku muszą wykazać się jeszcze cierpliwością – żadne konkretne daty dotyczące wybudowania browaru, rozpoczęcia produkcji oraz rozpoczęcia kuracji kąpielowej nie zostały jeszcze podane.

Być może Uzdrowisko Busko-Zdrój chce znaleźć sposób na uniemożliwienie podpijania piwa, w którym będą kąpać się kuracjusze. Nie wszyscy zapewne będą w stanie oprzeć się całej wannie złocistego trunku, znajdującego się na wyciągnięcie ust.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.