Pogoda
20.09.2017 13:25

Polskie uzdrowisko będzie kurować rezydentów piwem

Zbawienny wpływ piwa na organizm jest znany od czasów starożytnych – uzdrowisko Busko–Zdrój zamierza wykorzystywać samodzielnie warzony złocisty trunek do poprawy samopoczucia kuracjuszy.

Polskie uzdrowisko będzie kurować rezydentów piwem
foto: kadr z wideo

Nie chodzi tu jednak o zastosowania znane wszystkim, którzy w piątkowe wieczory uprawiają kurację piwem na własną rękę – uzdrowisko chce stosować napój w zupełnie inny sposób.

Kuracjusze Uzdrowiska Busko-Zdrój mają otrzymać możliwość… kąpania się w piwie. Wojciech Legawiec, prezes zarządu uzdrowiska, nie może się nachwalić korzyści płynących z takiego zabiegu.

"

Otóż już od czasów starożytnego Egiptu znane są zbawienne dla skóry i ciała walory piwa. Jego wysokowartościowe naturalne składniki, takie jak drożdże piwne, słód, chmiel, dwutlenek węgla wnikają w czasie kąpieli do tkanek. Kąpiel w piwie odżywia skórę, nawilża, poprawia koloryt i odmładza. Ponadto zmniejsza napięcie mięśni, przyjemnie pachnie, oraz co niezwykle ważne pomaga zredukować tkankę tłuszczową. "

Uzdrowisko zamierza uruchomić własny browar, który będzie zaspokajał kąpielowe potrzeby kuracjuszy. Nadwyżka produkcji ma być przeznaczana do celów konsumpcyjnych – napicie się piwa, ewentualnie kilku, ma rozluźniać gości ośrodka i zapewniać im poprawę samopoczucia.

Uzdrowiskowe piwo ma być wytwarzane metodami rzemieślniczymi, tak by zapewnić jak najlepsze własności lecznicze oraz smakowe.

Osoby, które chcą już zamawiać pobyt w ośrodku muszą wykazać się jeszcze cierpliwością – żadne konkretne daty dotyczące wybudowania browaru, rozpoczęcia produkcji oraz rozpoczęcia kuracji kąpielowej nie zostały jeszcze podane.

Być może Uzdrowisko Busko-Zdrój chce znaleźć sposób na uniemożliwienie podpijania piwa, w którym będą kąpać się kuracjusze. Nie wszyscy zapewne będą w stanie oprzeć się całej wannie złocistego trunku, znajdującego się na wyciągnięcie ust.

Piszecie się na taką kurację?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele