Pogoda
07.11.2019 11:22

Polskie wydanie The Witcher RPG trafiło do sprzedaży. Nowy sposób na zostanie wiedźminem

Papierowe wiedźmińskie RPG przygotowane przez twórców Cyberpunka 2020 trafiło do sprzedaży w polskiej wersji językowej. Gra czerpie z serii gier o Wiedźminie CD Projekt RED.

kartka z podręcznika The Witcher RPG
foto: materiały prasowe Copernicus Corporation

Koniec 2019 roku będzie należał do „Wiedźmina”. Fani, którzy niecierpliwie odliczają dni do premiery serialu na Netfliksie, zapowiedzianej na 20 grudnia 2019, mają cały miesiąc na sprawdzenie jak czuliby się w skórze Geralta lub jego kolegi po fachu, używając ogromnej siły wyobraźni.

"

W tym tradycyjnym RPG będziecie mogli stworzyć grupę składającą się z postaci znanych z książek Andrzeja Sapkowskiego i ich komputerowych adaptacji. Wraz z przyjaciółmi wcielicie się w bardów o uroku Jaskra, czarodziejki nieugięte jak Yennefer, krasnoludy o żyłce do interesów nie mniejszej niż Zoltan oraz oczywiście wiedźminów podobnych do Geralta z Rivii. Wspólnie opowiecie historie toczące się na rozdartym wojną Kontynencie, gdzie zwykle wybiera się między mniejszym a większym złem. "

Polski wydawca podręcznika, Copernicus Corporation, wcześniej udostępnił darmową wersję w postaci pliku PDF, by można było zapoznać się z zasadami rozgrywki.

Wiedźmin RPG do pobrania za darmo przed premierą
Wiedźmin RPG do pobrania za darmo przed premierą
Przeczytaj także Wiedźmin RPG do pobrania za darmo przed premierą

Podręcznik, wyceniony na 179 zł, w pierwszej kolejności otrzymają osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe. Żeby móc kupić The Witcher RPG wcześniej niż inni, trzeba się wybrać w tym celu na weekend do Lublina, gdzie odbywać się będzie konwent Falkon.

"

W pierwszym tygodniu listopada do wysyłki trafią egzemplarze z przedsprzedaży. Normalna sprzedaż zacznie się w połowie miesiąca, ale już wcześniej będzie można znaleźć podręcznik na konwencie Falkon, odbywającym się w Lublinie w dniach 8-10 listopada 2019. "

The Witcher RPG w polskiej wersji językowej już w sprzedaży

Gra fabularna The Witcher RPG powstała na licencji CD Projekt RED, można więc spodziewać się dużo odniesień do gier oraz znajomej szaty graficznej, z wizerunkami bohaterów na czele.

Autorami podręcznika są Cody Pondsmith i Lisa Pondsmith. Zbieżność nazwisk z Mikiem Pondsmithem, twórcą Cyberpunka 2020, nieprzypadkowa.

"

The Witcher: gra fabularna wyróżnia się świetnym systemem kreowania historii postaci, przystępnymi zasadami i krwistą walką, które dopasowano do bogatego i pełnego życia wiedźmińskiego świata. Polska wersja uwzględnia erraty przygotowane przez R. Talsorian Games, amerykańskiego wydawcę gry. "

The Witcher RPG to nie jedyne gra fabularna powiązana z tytułami CD Projekt RED. R. Talsorian Games przygotowało Cyberpunka RED, który ma być pomostem między CP 2010 a Cyberpunkiem 2077 i pokazywać, jak i dlaczego rozwijał się świat przedstawiony.

Zobacz także: Cyberpunk RED z nową datą premiery. Zagrać będzie można już niedługo 

Jak wolicie cieszyć się Wiedźminem?

Tagi: Gry Wiedźmin