Pomalowali sprayem skały w Tatrach. Teraz szuka ich policja

22.09.2021 16:00
Pomalowali sprayem skały w Tatrach. Teraz szuka ich policja Fot. Shutterstock

W miniony weekend w Tatrach doszło do nietypowego aktu wandalizmu. Policja szuka sprawców.

W sobotę 18 września 2021 około godziny 14 przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego zostali poinformowani o incydencie w rejonie góry Świnicy. Jak twierdzi zgłaszający, grupa zagranicznych turystów pomalowała skały sprayem.

Pomalowali sprayem skały w Tatrach

Wandale zniszczyli skały na szczycie Świnicy. Z relacji świadków wynika, że za dewastację odpowiedzialna czteroosobowa grupa zagranicznych turystów. Mimo natychmiastowej interwencji strażników sprawcom udało się uciec z miejsca zdarzenia.

Polecamy

W sobotę około godziny 14 otrzymaliśmy zgłoszenie od turysty o tym, że grupa obcokrajowców o ciemnej karnacji zniszczyła głazy na szczycie Świnicy. Mężczyzna, który poinformował nas o tym zdarzeniu, wysłał również zdjęcia. Widać na nich cztery osoby stojące w niedalekiej odległości od zniszczonego głazu. Straż parku udała się na wskazane przez turystę miejsce, ale nie udało się jej ująć sprawców zniszczeń. Sprawę przekazaliśmy policji.

- powiedziała w rozmowie z TVN 24 Paulina Kołodziejska, szefowa Zespołu ds. Komunikacji i Wydawnictw Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Złapanie sprawców może być trudne, bo byli to obcokrajowcy i może ich już nawet nie być w Polsce.

- powiedziała Interii kierownik Zespołu ds. Komunikacji i Wydawnictw Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tatrzański Park Narodowy musi wyczyścić skały

Jak informuje Paulina Kołodziejska, Tatrzański Park Narodowy przywróci skały do stanu pierwotnego. Jednak najprawdopodobniej do czyszczenia skał nie będzie można używać środków chemicznych. Napisy muszą być zatem usunięte ręcznie.

Źródło: TVN24, Interia

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.