Pomnik Kościuszki w Warszawie znowu zniszczony. Pojawił się na nim napis

08.06.2020 11:28
Pomnik Kościuszki w Warszawie znowu zniszczony. Pojawił się na nim napis Fot. Jakub Kaminski/East News

Słynny pomnik Tadeusza Kościuszki znowu został pomalowany przez nieznanych sprawców. Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 czerwca.

Na całym świecie nadal trwają protesty i głośny sprzeciw przeciwko rasizmowi. Głośną debatę wywołało morderstwo George'a Floyda, który został uduszony przez funkcjonariusza policji podczas akcji zatrzymania. Od tamtej pory na ulicach i w sieci pojawiły się liczne manifestacje pod przewodnim hasłem "Black Lives Matter".

Pomnik Kościuszki w Warszawie znowu zniszczony

Napis pojawił się między innymi na pomniku Kościuszki w Warszawie. Akcja najprawdopodobniej była zainspirowana działaniem Amerykanów, którzy na podobnym pomniku w Waszyngtonie umieścili pogróżki wymierzone w stronę Donalda Trumpa oraz policji. Rafał Trzaskowski podkreślił, że w stolicy nie ma miejsca na wandalizm i zlecił oczyszczenie pomnika. Monument zaledwie po kilku dniach znowu zdewastowano.

Przeczytaj także

W nocy z soboty 6 na niedzielę 7 czerwca już po raz drugi pomnik Tadeusza Kościuszki pomalowali nieznani sprawcy. Informację przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka. Jak widać protestujący upierają się, aby ich przekaz widniał na monumencie. Tym razem umieścili na pomniku napis "Black Lives Matter. Still".

Jak donosi Interia, Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji potwierdził, że funkcjonariusze faktycznie otrzymali takie zgłoszenie.

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, jak również jest analizowany monitoring.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.