Pomnik za 7 milionów z Funduszu COVID-19 w Katowicach. Argument? "Będzie życie po koronawirusie"
23.10.2020 16:53
Pomnik za 7 milionów z Funduszu COVID-19 w Katowicach. Argument? "Będzie życie po koronawirusie" Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Katowice swój Fundusz COVID-19 chcą przeznaczyć między innymi na budowę pomnika. Ma kosztować 7 milionów złotych.

Katowice mają pomysł, w jaki sposób wykorzystać budżet, który miasto otrzymało na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa. Na liście jedenastu inwestycji figuruje... pomnik.

Pomnik za 7 milionów z Funduszu COVID-19 w Katowicach?

Polska pomnikami stoi. Co chwilę w naszym kraju pojawia się kolejny monument mający na celu uhonorowanie ważnych wydarzeń historycznych lub następnego z listy Wielkich Polaków. Coraz więcej posągów zamiast pełnić swoją rolę, staje się bohaterami żartów, memów i niezrozumienia. Kolejną ciekawą inwestycję zapowiedziały Katowice.

Pomnik za 7 milionów z Funduszu COVID-19

Miasto otrzymało od rządu prawie 52 miliony złotych. Pieniądze miały pomóc mieszkańcom i uchronić ich przed zwolnieniami w związku z pandemią. Jak podaje tvn24.pl, władze miasta zdecydowały, że zainwestują kwotę w budowanie dróg, zazielenianie ulic, garaż, rewitalizację stawu, frezarkę i pomnik.

Przeczytaj także

W sumie Katowice przeznaczą pieniądze na 11 inwestycji. Na stronie rządowej czytamy, że mają one poprawić jakość życia mieszkańców. Wśród pomysłów największe kontrowersje wzbudziła budowa pomnika Ofiar Deportacji Mieszkańców Górnego Śląska do Związku Sowieckiego. Koszt? 7 milionów złotych.

Rzeczniczka katowickiego urzędu miasta, Ewa Lipka w rozmowie z tvn24.pl, broni decyzji. Wyjaśnia, że 7 milionów złotych to nie tylko mała część dotacji, ale także całego budżetu, jakim dysponuje miasto. Kolejny argument to miejsca pracy. Kobieta zapewnia, że inwestycja przyniesie mieszkańcom Katowic zatrudnienie po czym dodaje:

To walka z COVID-em, ze skutkami koronawirusa. Musimy pamiętać, że czeka nas życie po koronawirusie i musimy realizować inne zadania miasta, jak na przykład pamięć o naszych przodkach.

Decyzja o budowie pomnika zapadła w 2016 roku. Wiosną ze względu na pandemię miasto zdecydowało o odłożeniu realizacji pomysłu w czasie.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.