Ponad milion wyświetleń piosenki o Daewoo Tico

Aleksandra Kopka
29.06.2017 13:00
Ponad milion wyświetleń piosenki o Daewoo Tico Fot. kadr z wideo

Każdy fan motoryzacji uważa swój samochód za najlepszy i najładniejszy. Są jednak tacy, którzy swoją miłość do czterech kółek okazują w piosenkach. Jedną z nich jest na pewno ostatni hit internetu pt. „Wieśka Tico”.

Miłość do samochodu możemy okazać w różny sposób,. Jedni inwestują roczne pensje w kolejne elementy wyposażenia auta, podczas gdy inni skupiają się na auto detailingu. Kolejna grupa doprowadza samochody do oryginalnego wyglądu np. rat style lub oddaje je w ręce takich mistrzów rzemiosła jak Akira Nakai.

Jednak od kilku lat w Internecie panuje pewien trend na tworzenie piosenek gloryfikujących auta, bądź koncerny samochodowe. Ostatnim hitem jest opublikowana 27 czerwca 2017 roku, na YouTubie piosenka „Wieśka Tico” stworzona przez kabaret Czwarta Fala.  Przez dwa dni do 29 czerwca 2017 roku uzyskała wynik ponad 1 miliona wyświetleń.

Utwór opisuje cudowny wytwór południowokoreańskiego koncernu motoryzacyjnego, który produkowany był w latach 1991- 2001. Jego następcą był kolejny mały, miejski samochód Daewoo Matiz.

Piosenka kabaretu Czwarta Fala nie jest jedynym utworem muzycznym o samochodach jaki można znaleźć w sieci. Fani BMW na pewno znają wykonanie Vizza & V-project pt. „Bma”, gdzie urocza wokalistka śpiewa o swojej miłości do modeli niemieckiego koncernu motoryzacyjnego.

Dla posiadaczy Volkswagena Passata TDi utwór „Passerati” przygotował zespół Rompey. Jak zaznaczają w prologu, ich piosenka nie ma na celu obrażania kogokolwiek, a jedynie humorystyczne podejście do niemieckiego modelu.

Czy artyści wykorzystali już wszystkie możliwości jeśli chodzi o piosenki o samochodach? Przykład „Wieśka Tico” pokazuje, że każdy model może zasługiwać na stworzenie o nim piosenki, nawet jeśli ta ma charakter żartobliwy lub prześmiewczy.

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.