Pogoda
09.04.2020 12:54

Ponad pół tysiąca osób zmarło przez zatruty alkohol. Chcieli ochronić się przed koronawirusem

Setki osób w Iranie chciało uchronić się przed zachorowaniem na COVID-19. Użyli do tego zatrutego alkoholu, niestety nie udało się ich uratować.

Koronawirus
https://www.shutterstock.com

Niemal na całym świecie trwa pandemia koronawirusa. Przybywa zakażeń oraz śmierci, a ludzie są coraz bardziej przerażeni sytuacją. Panika nigdy nie jest dobrym doradcą i potrafi zaowocować niejedną tragedią. Stało się tak w Iranie, gdzie za swoje nieprzemyślane zachowanie około 600 osób musiało zapłacić życiem.

Ponad pół tysiąca osób zmarło przez zatruty alkohol

Iran jest aktualnie w najgorszej sytuacji jeśli chodzi o wzrost zakażeń koronawirusem na Bliskim Wschodzie. W państwie chorują niemal 63 tysiące osób, zmarło prawie 4 tysiące pacjentów. Niedawno na terenie państwa zamknięto część przedsiębiorstw oraz zabroniono podróżowania między miastami. Rośnie także strach i panika wśród mieszkańców.

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski
Przeczytaj także Rząd poinformował o ograniczeniach na Wielkanoc. Obowiązkowe zakrywanie twarzy poza domem

Szczepionka ani lekarstwo na COVID-19 aktualnie nie istnieje, dlatego Irańczycy postanowili ratować się innymi metodami. Część z nich próbowało zwalczyć chorobę alkoholem. Niestety trunek o bardzo dużym stężeniu okazał się trujący.

Jak donosi rzecznik sądowy, Gholam Hossein Esmaili, przez to nieodpowiedzialne zachowanie ponad 600 osób straciło życie. 3 tysiące mieszkańców Iranu, którzy uwierzyli, że sposób może im pomóc w walce z koronawirusem wylądowało w szpitalu. Mężczyzna w rozmowie z Daily Mail przyznaje:

"

Te liczby są bardzo wysokie i przekraczają nasze zakładania. Spożywanie alkoholu nie jest lekarstwem w tej chorobie, a nawet może być śmiertelne. "

Handel alkoholem w Iranie jest surowo zabroniony, stąd świetnie działający na tym polu czarny rynek. Przez to, że napoje wysokoprocentowe są sprzedawane "na lewo", handlarze rzadko znają skład trunków, co z kolei może skończyć się tragicznie dla spożywających.

Posłuchaj podcastu

Esmaili podkreślił, że zatrzymano już pierwszych sprzedających zatruty alkohol. Mężczyzna zapewnia, że każdy handlarz, który naraził na niebezpieczeństwo obywateli Iranu zostanie zatrzymany i odpowiednio ukarany.

sala przygotowana do matury
sala przygotowana do matury
Przeczytaj także Egzaminy ósmoklasisty oraz matury przełożone. Nie wiadomo jeszcze, na kiedy
Tagi: koronawirus