Pogoda
28.07.2016 15:37

Pooper – aplikacja, która „posprząta” po Twoim psie

Posiadanie psa to także obowiązki. Jednak wielu właścicieli nie kwapi się do spełniania niektórych ze swoich powinności. Z ratunkiem przyjdzie nowa aplikacja Pooper.

Pooper – aplikacja, która „posprząta” po Twoim psie
foto: kadr z wideo

Dzisiaj dzięki rewelacyjnej łączności, telefonom komórkowym, internecie, można robić zakupy spożywcze nie wychodząc z domu. Problemu nie stanowi przelanie gotówki, opłacenie rachunków. Do tego w celu znalezienia informacji, nie musimy wertować wszystkich książek zebranych w internecie. Jednak wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będziemy mogli posprzątać po swoim psie, korzystając przy tym wyłącznie ze swojego smartfona.

Wszystko dzięki aplikacji o nazwie Pooper. Ma ona być pomostem między właścicielami psów, którzy wolą, by ktoś inny sprzątał po ich psach, a ludźmi, gotowymi właśnie to uczynić, przy okazji trochę zarabiając. Wystarczy uruchomić aplikację, zrobić zdjęcie „zadkowego arcydzieła” wydalonego przez psa i oznaczyć na mapie. 

Docelowo osoba będąca w pobliżu miałaby „przyjąć” to zlecenie, oczyszczając naszą planetę z kolejnych „min”, czyhających tylko na to, by przyczepić się do czyjejś podeszwy lub „rozweselić” niespodziewające się zagrożenia dziecko sunące po trawniku.

Jak twierdzą twórcy aplikacji – ma ona trafić do wszystkich ludzi mających smartfony oraz 78 milionów właścicieli psów. „Być może masz czas na psa, karmienie go, wyprowadzanie, ale nie na podnoszenie jego kup. Jeśli tak, to jesteś idealnym klientem Poopera.”

Jednak są i tacy, którzy sugerują, że to może być podpucha – ironiczny komentarz do psiej obsesji i idei ekonomii współdzielenia. Humorystyczne jest także wideo promocyjne oraz motto – „Bobki Twojego psa w cudzych rękach”, mogące utwierdzać w tym przekonaniu. Z drugiej jednak strony warto pamiętać, że to może być najzwyczajniejszy w świecie chwyt marketingowy, który ma na celu dotarcie do szerszego grona odbiorców, wyróżniając produkt na tle innych:

Twórcy wskazują na społeczne korzyści aplikacji – ludzie pracują na rzecz czystych ulic, miast, parków, osiedli. Zmniejszając liczbę zanieczyszczeń, pomagają zwalczać choroby, bakterie, nie wspominając o czystszym powietrzu i podeszwach. W dodatku pracownicy używają woreczków na psie odchody wykonanych z ekonomicznych i odnawialnych materiałów.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Tagi: Duperele