Popularna sieć kin obciąży klientów kosztami środków ostrożności przed COVID-19

13.08.2020 11:13
Popularna sieć kin obciąży klientów kosztami środków ostrożności przed COVID-19 Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Bilety do kina droższe przez środki ostrożności? Włodarze jednej z najpopularniejszych sieci kinowych podjęli dość ryzykowną decyzję. 

Branża filmowa poniosła olbrzymie straty w konsekwencji wybuchu pandemii koronawirusa. Najbardziej oberwało się rzecz jasna placówkom kinowym. Nie tylko zostały zamknięte jako jedne z pierwszych, a otwarte jako jedne z ostatnich, ale także nie mają w zasadzie innego źródła zarobku niż sprzedaż biletów. I to właśnie na podwyższeniu cen tych ostatnich sieć kin AMC zamierza "odbić sobie ostatnie miesiące".

COVID-19: Bilety do kina droższe przez środki ostrożności? 

Szef sieci kin AMC, Adam Aron, ujawnił kilka szczegółów swojego planu ponownego otwarcia placówek. Jednym z nich jest podniesienie cen biletów, co miałoby pokryć koszty środków ostrożności, takich jak odkażanie powierzchni, zakup żelów antybakteryjnych itp. 

Przeczytaj także

Jest to decyzja o ile całkiem logiczna, o tyle mocno ryzykowna. Otwarcie kin w wielu krajach (w tym w naszym) pokazało, że kinomani może i tęsknili za seansami na wielkim ekranie. Ale od tęsknoty silniejszy jest jednak strach przed zakażeniem lub zwykła przezorność. Ilość osób odwiedzających placówki kinowe obecnie jest nieporównywalnie mniejsza od tej, którą można było zaobserwować przed pandemią. Istnieje zatem szansa, że sale kin AMC świecić będą pustkami, bo wyższe ceny biletów jeszcze bardziej zniechęcą potencjalnych klientów. 

Jeśli jednak plan Arona się powiedzie, istnieje szansa, że i u nas ceny biletów poszybują w górę.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.