Pogoda
01.12.2015 14:39

Porsche 911 Turbo i Turbo S po liftingu

Niemcy pokazali pierwsze, oficjalne zdjęcia najnowszych Porsche 911 w odmianach Turbo i Turbo S. Oba te modele zostaną zaprezentowane na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Detroit w 2016 roku.

Porsche 911 Turbo i Turbo S po liftingu
foto: materiały prasowe

Najmocniejsze odmiany 911 w całej gamie, czyli Turbo i Turbo S, będą napędzane 3,8-litrowymi podwójnie doładowanymi silnikami typu bokser o mocach 540 i 580 KM. To o 20 KM w stosunku do modeli sprzed modernizacjach.

Według producenta, przyrost mocy zawdzięczany jest zastosowaniu zmodyfikowanych portów wlotowych w głowicach cylindrów, nowych dysz wtryskowych oraz zwiększonemu ciśnieniu paliwa, a w wypadku „S-ki” także większej turbosprężarce.

Zmodernizowane 911 Turbo Coupe pierwsze 100 km/h osiąga już po 3 s, a prędkość maksymalną osiąga przy 320 km/h. Mocniejszy model z „S” w nazwie na to samo potrzebuje 2,9 s i potrafi rozpędzić się do 330 km/h.

Obie wersje uzbrojone są w pakiet Sport Chrono – po naciśnięciu przycisku „Sport Response” uruchamiana jest funkcja „Dynamic Boost” polepszająca szybkość reakcji silnika i zapewniająca przez maksymalnie 20 sekund optymalne przyspieszenie.

Pomimo większej mocy i lepszych osiągów, jednocześnie Porsche udało się zmniejszyć zapotrzebowanie na paliwo o 0,6 l/100 km. Osiągnięto to dzięki przeprogramowanemu systemowi zarządzania silnikiem oraz zmodernizowanej skrzyni biegów. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla wersji Coupe wynosi 9,1 l/100 km, podczas gdy wersje z otwartym dachem potrzebują o 0,2 l/100 km więcej.

Z zewnątrz auto zostało jedynie subtelnie przeprojektowane. Nowe są przód z zmienionym kształtem wlotów powietrza oraz światła do jazdy dziennej w technologii LED. Wprawne oko dostrzeże również nowe klamki, zmienione tylne światła, pokrywę silnika, tylny zderzak oraz 20-calowe felgi w innym kroju.

W kokpicie znalazła się nowa, sportowa, trójramienna kierownica z przyciskiem do wyboru trybów jazdy (Normal, Sport, Sport Plus i Individual) oraz zmodernizowany wyświetlacz z odświeżonym systemem multimedialnym Porsche Communication Management i unowocześnionym systemem audio – Bose.

Porsche niestety jeszcze nie ogłosiło ile odświeżone 911 Turbo i Turbo S będzie kosztować w Polsce. Wiadomo jedynie, że na swoim rodzimym rynku ceny zaczynać się będą od 174 669 euro, czyli od około 745 000 zł.

Tagi: Porsche News