Portal mediów narodowych ma być wielki jak Onet i WP

Michał Tomaszkiewicz
18.07.2016 16:32
Portal mediów narodowych ma być wielki jak Onet i WP Fot. kadr z wideo

Media narodowe mają podbić internet – pojawił się plan stworzenia witryny, który zasięgiem będzie konkurował z największymi polskimi portalami, przyciągającymi miesięcznie po niemal 20 mln użytkowników.

Taka przynajmniej jest wola polityczna zawiązującej się właśnie Rady Mediów Narodowych. Krzysztof Czabański – twórca ustawy o opłacie abonamentowej, która miała zastąpić abonament RTV – wprost pokazuje, w rzędzie z jakimi portalami chcą widzieć się narodowe media:

W tej chwili chodzi o stworzenie portalu mediów narodowych po to, żeby obok Wirtualnej Polski i Onetu pojawił się duży gracz. W moim przekonaniu takim graczem może być portal mediów narodowych.

Miałby on powstać dzięki połączonym siłom Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Zadanie nie będzie jednak łatwe – wymienione podmioty to absolutna polska czołówka, pozostawiająca daleko w tyle konkurencje.

Co miesiąc strony Onetu i Wirtualnej Polski odwiedza po niemal 20 mln osób. Serwis Telewizji Polskiej może liczyć na 10% tej poczytności.

Czabański zauważył ponadto, że Rada Mediów Narodowych nie ma co prawda inicjatywy ustawodawczej, ale w jej skład wchodzą posłowie, którzy postanowienia mogliby przekazywać swoim klubom parlamentarnym.

Celem nadrzędnym jest budowie siły i zasięgu mediów – pomóc ma tutaj efekt synergii, powstały dzięki zaciśnięciu współpracy pomiędzy poszczególnymi mediami narodowymi, czyli telewizją i radiem.

Internetowy portal mediów narodowych ma pełnić według wizji Rady taką samą funkcję, jaką mają dziś media publiczne – informować o wydarzeniach z punktu widzenia partii rządzącej.

Inwestycje już się zaczęły – Telewizja Polska zamówiła za 23,5 mln zł wyposażenie studia transmisyjnego zdolnego do produkowania materiałów wideo w rozdzielczości 4K, 8K i 16K. Zadeklarowała jednak przy tym, że nie będą one wykorzystywane w nowym kanale TV, lecz trafiały bezpośrednio do internetu.

Jaką domenę proponujecie dla portalu mediów narodowych?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.