Pogoda
02.04.2019 16:01

Poruszaj się po ulicach miast elektrycznym samochodem… za 1 grosz

Na początku kwietnia wystartowała w Polsce usługa innogy go! - w pełni elektryczny car-sharing. Na razie tylko mieszkańcom Warszawy zostanie udostępnione 250 (a docelowo 500) samochodów BMW i3 oraz BMW i3s.

inngoy
fot: materiały prasowe/innogy

3 kwietnia innogy Polska udostępni usługę innogy go!, dzięki której możliwy będzie wynajem aut elektrycznych na minuty. Usługa była testowa już na początku 2018 roku, a rok później oficjalnie startuje w Warszawie. Innogy to kolejna, obok m.in. Panka i Traficara usługa “auta na minuty” w stolicy. Trzeba przyznać, że jest to ciekawa alternatywa dla Ubera.

Samochody elektryczne dostępne w innogy e-Car Sharing
Samochody elektryczne dostępne w innogy e-Car Sharing
Przeczytaj także W Warszawie rusza wypożyczalnia samochodów elektrycznych na minuty

Jak się poruszać po mieście?

Obecnie po ulicach miast możemy poruszać się na kilka sposobów. Obok komunikacji miejskiej, skorzystać możemy też z Ubera, czy Taxify… to znaczy Bolt. Ostatnio, do samochodów dołączyły elektryczne hulajnogi - i tak, możemy skorzystać z aplikacji Lime, lub, od niedawna, Hive. Dla osób, które nie są fanami silników pozostają rowery Veturilo, rozsiane w największych polskich miastach.

Walentynki 2019: speed dating w samochodzie na minuty. Jak wziąć udział w akcji?
Walentynki 2019: speed dating w samochodzie na minuty. Jak wziąć udział w akcji?
Przeczytaj także Walentynki 2019: speed dating w samochodzie na minuty. Jak wziąć udział w akcji?

Od kwietnia 2019 do pojazdów umożliwiających poruszanie się po mieście dołączą elektryczne samochody od innogy go!. Flota innogy składać się będzie z 500 samochodów BMW i3 oraz BMW i3s. Według informacji prasowej:

"

Car sharing oparty na samochodach tej marki pozwoli użytkownikom doświadczyć zupełnie nowej jakości i komfortu jazdy w przestrzeni miejskiej, jednocześnie przyczyniając się do obniżenia poziomu zanieczyszczenia powietrza. Oprócz udostępniania samochodów innogy ma też zbudować sieć stacji ładujących pojazdy. Ten proces już się zaczął, a firma od lat rozwija segment e-mobility w Polsce. "

Koszt jazdy BMW i3 w usłudze innogy go! wynosi 1,19 zł za minutę, zaś BMW i3 S - 1,49 za minutę. Dodatkowo, z myślą o klientach, którzy chcieliby korzystać z usługi dłużej, firma przygotowała pakiety dobowe. Odpowiednio wynoszą one 239 zł i 299 zł. Chcąc zachęcić mieszkańców Warszawy do jazdy autami elektrycznymi, innogy udostępnia pierwszą – 15 minutową – jazdę w ramach usługi za 1 grosz.

Marcin Czajkowski