Poruszaj się po ulicach miast elektrycznym samochodem… za 1 grosz

Marcin Czajkowski
02.04.2019 16:01
Poruszaj się po ulicach miast elektrycznym samochodem… za 1 grosz Fot. : materiały prasowe/innogy

Na początku kwietnia wystartowała w Polsce usługa innogy go! - w pełni elektryczny car-sharing. Na razie tylko mieszkańcom Warszawy zostanie udostępnione 250 (a docelowo 500) samochodów BMW i3 oraz BMW i3s.

3 kwietnia innogy Polska udostępni usługę innogy go!, dzięki której możliwy będzie wynajem aut elektrycznych na minuty. Usługa była testowa już na początku 2018 roku, a rok później oficjalnie startuje w Warszawie. Innogy to kolejna, obok m.in. Panka i Traficara usługa “auta na minuty” w stolicy. Trzeba przyznać, że jest to ciekawa alternatywa dla Ubera.

Przeczytaj także

Jak się poruszać po mieście?

Obecnie po ulicach miast możemy poruszać się na kilka sposobów. Obok komunikacji miejskiej, skorzystać możemy też z Ubera, czy Taxify… to znaczy Bolt. Ostatnio, do samochodów dołączyły elektryczne hulajnogi - i tak, możemy skorzystać z aplikacji Lime, lub, od niedawna, Hive. Dla osób, które nie są fanami silników pozostają rowery Veturilo, rozsiane w największych polskich miastach.

Przeczytaj także

Od kwietnia 2019 do pojazdów umożliwiających poruszanie się po mieście dołączą elektryczne samochody od innogy go!. Flota innogy składać się będzie z 500 samochodów BMW i3 oraz BMW i3s. Według informacji prasowej:

Car sharing oparty na samochodach tej marki pozwoli użytkownikom doświadczyć zupełnie nowej jakości i komfortu jazdy w przestrzeni miejskiej, jednocześnie przyczyniając się do obniżenia poziomu zanieczyszczenia powietrza. Oprócz udostępniania samochodów innogy ma też zbudować sieć stacji ładujących pojazdy. Ten proces już się zaczął, a firma od lat rozwija segment e-mobility w Polsce.

Koszt jazdy BMW i3 w usłudze innogy go! wynosi 1,19 zł za minutę, zaś BMW i3 S - 1,49 za minutę. Dodatkowo, z myślą o klientach, którzy chcieliby korzystać z usługi dłużej, firma przygotowała pakiety dobowe. Odpowiednio wynoszą one 239 zł i 299 zł. Chcąc zachęcić mieszkańców Warszawy do jazdy autami elektrycznymi, innogy udostępnia pierwszą – 15 minutową – jazdę w ramach usługi za 1 grosz.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.