Posłuchał się nawigacji GPS – skończyło się dachowaniem w wąwozie
Michał Tomaszkiewicz
30.01.2018 11:04
Posłuchał się nawigacji GPS – skończyło się dachowaniem w wąwozie Fot. foot: materiały prasowe

Szczęście w nieszczęściu – tak policjanci komentują zdarzenie, do jakiego doszło w wąwozie w Kazimierzu Dolnym. 38-letni Warszawiak jadący zgodnie ze wskazaniami GPS wylądował na dachu w słynnym kazimierskim wąwozie. I nie był to koniec jego przygód.

W samochodzie oprócz kierowcy znajdowała się jego żona oraz dwójka dzieci. Policja uspokaja – nic im się nie stało, mimo że cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie.

Do wypadku doszło podczas przejazdu pomiędzy Kazimierzem Dolnym a Bochotnicą. Nawigacja ustawiona na wskazywanie najkrótszej drogi wiodącej do punktu docelowego zamiast na publiczne drogi skierowała samochód do wąwozów, z których (między innymi) słynie nadwiślańska miejscowość.

foto: policja.pl

Zgodnie z nawigacją, niezgodnie z rozsądkiem

Policja podkreśla, że kierowca nie znał terenu – dlatego zapewne postanowił zaufać nawigacji GPS i wjechać do wąwozu.

Warunki, które w nim panowały szybko dały się we znaki – duże nachylenie mocno oblodzonej drogi spowodowało, że samochód zaczął niekontrolowanie się zsuwać, obijając się o skarpy.

Jedno z silniejszych uderzeń spowodowało, że auto przewróciło się na dach, kontynuując przy tym jeszcze przez chwilę zsuwanie się. Rodzinie podróżującej samochodem udało się opuścić auto o własnych siłach - badania w szpitalu nie wykazały poważnych obrażeń.

foto: policja.pl

Akcja ratownicza trwała kilka godzin – samochód dachował w trudno dostępny terenie i ściągnięcie ciężkiego sprzętu, mogącego postawić auto na koła, nie było łatwe. Przetransportowanie samochodu na utwardzoną drogę także zajęło sporo czasu.

Na tym nie skończyła się przygoda warszawiaka – policja miała dla niego jeszcze jedną niespodziankę:

Kierowca został ukarany mandatem karnym, zatrzymano mu także dowód rejestracyjny.

foto: policja.pl

Nazwy programu nawigacyjnego, który przyczynił się do zdarzenia, nie podano publicznie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.