Postać Marvela po 15 latach nieobecności wróciła na łamy komiksu

Sergiusz Kurczuk
29.03.2018 12:47
171 Fot. Wcielenia Thora zBlack Panther

Po 15 latach bohaterka znów pojawiła się w serii poświęconej królowi Wakandy. Czy stało się tak za sprawą spektakularnego sukcesu filmu „Black Panther”?

W 171. numerze serii „Black Panther” pojawiła się pewna bohaterka, która była nieobecna na kartach komiksów Marvela od 15 lat. Chodzi o jedną z członkiń świty T'Challi, której filmową wersję mogliśmy podziwiać w najnowszej produkcji Marvel Studios reżyserowanej przez Ryana Cooglera. Mowa o filmie „Black Panther” i postaci Okoye, w którą wcieliła się gwiazda „The Walking Dead” Danai Gurira. Czy ogromny sukces komercyjny filmu spowodował, że wojowniczka ponownie pojawiła się w komiksach? 

Okoye w „Black Panther” #171

Oczywiście na pewno znaleźli się złośliwcy, którzy pomyśleli, że twórcy komiksu na chłodno wykalkulowali sobie, że ponowne wprowadzenie Okoye bardzo się opłaca, bo popularność filmu Coolgera, zwiększy sprzedaż serii. Nie bardziej mylnego. Mimo że kolejne zeszyty ukazują się co tydzień, praca nad serią trwa o wiele dłużej. Ta-Nehisi Coates i Leonard Kirk, którzy są odpowiedzialni za serię, podjęli decyzję o przywróceniu Okoye na długo przed premierą filmu „Black Panther”. Oczywiście sukces produkcji Marvel Studios i nagła popularność bohaterki pozytywnie wpłynie na sprzedaż komiksu. 

171 Fot. Okoye w komiksie Black Panther

Wojowniczka grupy Dora Milaje po raz pierwszy pojawiła się na łamach 3. volume'a komiksu „Black Panther”, rozpoczętego przez Christophera Priesta w 1998 roku. Scenarzysta jest odpowiedzialny za powołanie do życia wiele elementów kultury Wakandy i życia T'Challi, które pojawiły się również w filmie Cooglera. Ostatni raz widzieliśmy ją w roku 2003 u boku Kaspera Cole'a, który przez chwilę pełnił rolę Black Panthera. Obecnie Okoye wraz z Manifoldem, Storm i Shuri pomaga swojemu królowi w walce z tajemniczą Ras. 

Filmową Okoye zobaczymy już niedługo. Waleczna i lojalna członkini Dora Milaje pojawi się jako jedna z postaci w filmie „Avengers: Infinity War”, którego premiera odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.