Pogoda
06.04.2020 17:14

Postrzelił bociana, bo „psuł mu dach”. Uwaga, drastyczne foto!

Wloszczowcy policjanci poinformowali o zatrzymaniu 41-latka, który z wiatrówki zranił bociana. Rannym ptakiem zajął się wezwany lekarz weterynarii.

bocian
foto: Shutterstock

Wiosna i brak ludzkiej aktywności sprawiają, że zwierzęta coraz śmielej wychodzą w świat. Społeczna izolacja pozwala odetchnąć zwierzętom, które zostały wyparte ze swoich naturalnych habitatów.

Wystarczyło kilka tygodnie w odosobnieniu, żeby natura zaczęła z powrotem zagarnia dla siebie tereny zabrane przez człowieka. Dzikie zwierzęta spacerowały po Warszawie i Zakopanem, a na opuszczone plaży pojawiły się żółwie.

Koronawirus pomocny dla zwierząt. Zagrożone wyginięciem żółwie wyszły na plaże [WIDEO]
Koronawirus pomocny dla zwierząt. Zagrożone wyginięciem żółwie wyszły na plaże [WIDEO]
Przeczytaj także Koronawirus pomocny dla zwierząt. Zagrożone wyginięciem żółwie wyszły na plaże [WIDEO]

Ciągle jednak pojawiają się ludzie, który, aktywność zwierząt przeszkadza. Włoszczowcy policjanci musieli interweniować, gdyż 41-latek z gminy Kluczewsko strzelał do bociana.

41-latek postrzelił bociana. Zatrzymała go policja, grożą mu 3 lata więzienia

Policjanci otrzymali zgłoszenie ptaku w niebezpieczeństwie i udali się na interwencję. Sprawcę udało się szybko odnaleźć.

"

Stróże prawa na miejscu ustalili, że sprawcą postrzału jest 41-latek. Mieszkaniec gm. Kluczewsko miał ponad pół promila alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna oświadczył, iż bocian przylatuje na dach jego domu, uszkadzając go, więc postanowił dać mu nauczkę. "

bocian_wiatrowka_02

Do rannego bociana wezwano lekarza weterynarii, który zajmie się jego rehabilitacją. 41-latek został zatrzymany przez policję i odpowie za swoje czyny przed sądem. Policjanci poinformowali, że grozi mu kara pobawienia wolności do lat trzech.

Zobacz także: Za porzucenie psa lub kota grozi do 5 lat więzienia 

Czy mężczyźnie należy się kara za postrzelenie bociana?

Tagi: Newsy