Posty na Facebooku można już komentować GIF-ami

Michał Tomaszkiewicz
16.06.2017 11:57
Posty na Facebooku można już komentować GIF-ami Fot. zrzut ekranu

Jeden obraz jest podobno wart tysiąca słów, jeden GIF - pewnie z miliona. Facebook udostępnił wszystkim użytkownikom możliwość łatwego wstawiania animowanych grafik - wystarczy do tego jedno kliknięcie myszą.

Na tę chwilę czekaliśmy dość długo - testy używania GIF-ów jako komentarzy pod postami trwały dobrych kilka miesięcy.

Opcja dostępna do tej pory tylko dla wybrańców trafiła do wszystkich użytkowników - żeby z niej skorzystać, wystarczy kliknąc ikonkę z napisem "GIF" znajdującą się obok przycisku pozwalającego na wybranie emoji.

Korzystać można z plików pochodzących z zasobów partnerów Facebooka - między innymi Giphy, Tenora i Disneya. Brak jest możliwości wgrania i opublikowania własnych animowanych obrazków.

Dostępne GIF-y można za to dobierać według słów kluczowych wpisywanych w poręczną wyszukiwarkę - przy odrobinie fantazji nie powinno więc być problemu ze znalezieniem animacji, która w dobitny sposób przekaże nasz komunikat i opowie o naszych uczuciach.

Ta nowość na Facebooku raczej nie zniknie - chyba, że nie będzie cieszyła się zbyt wielką popularnością. Wiadomo za to, że dni są policzone (i to bardzo dokładnie), jeśli chodzi o dostępność innej zaprezentowanej w 2017 roku funkcji - możliwości komentowania wisów na Facebooku reakcję tęczy.

Z tej opcji będzie można korzystać tylko do końca czerwca 2017 - żeby reakcja pojawiła się wśród dostępnych dla nas reakcji, wystarczy jedna prosta czynność.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.