Pogoda
16.06.2017 11:57

Posty na Facebooku można już komentować GIF-ami

Jeden obraz jest podobno wart tysiąca słów, jeden GIF - pewnie z miliona. Facebook udostępnił wszystkim użytkownikom możliwość łatwego wstawiania animowanych grafik - wystarczy do tego jedno kliknięcie myszą.

Posty na Facebooku można już komentować GIF-ami
foto: zrzut ekranu

Na tę chwilę czekaliśmy dość długo - testy używania GIF-ów jako komentarzy pod postami trwały dobrych kilka miesięcy.

Opcja dostępna do tej pory tylko dla wybrańców trafiła do wszystkich użytkowników - żeby z niej skorzystać, wystarczy kliknąc ikonkę z napisem "GIF" znajdującą się obok przycisku pozwalającego na wybranie emoji.

Korzystać można z plików pochodzących z zasobów partnerów Facebooka - między innymi Giphy, Tenora i Disneya. Brak jest możliwości wgrania i opublikowania własnych animowanych obrazków.

Dostępne GIF-y można za to dobierać według słów kluczowych wpisywanych w poręczną wyszukiwarkę - przy odrobinie fantazji nie powinno więc być problemu ze znalezieniem animacji, która w dobitny sposób przekaże nasz komunikat i opowie o naszych uczuciach.

Ta nowość na Facebooku raczej nie zniknie - chyba, że nie będzie cieszyła się zbyt wielką popularnością. Wiadomo za to, że dni są policzone (i to bardzo dokładnie), jeśli chodzi o dostępność innej zaprezentowanej w 2017 roku funkcji - możliwości komentowania wisów na Facebooku reakcję tęczy.

Z tej opcji będzie można korzystać tylko do końca czerwca 2017 - żeby reakcja pojawiła się wśród dostępnych dla nas reakcji, wystarczy jedna prosta czynność.

Będziecie komentować posty za pomocą GIF-ów?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook