Potworne kasety VHS z horrorami

Sergiusz Kurczuk
05.04.2018 16:30
Potworne kasety VHS z horrorami Fot. materiał promocyjny

Zalegają Wam kasety VHS? Zawsze możecie zainspirować się tymi horrorowymi dziełami sztuki. 

Może dla niektórych naszych czytelników to niewyobrażalne, ale jeszcze kilkanaście lat temu zamiast DVD i Blu-Ray, królowały magnetowidy i kasety VHS. Żyjemy w czasach, kiedy panuje moda na sentymenty. Stasze pokolenia wspominają dawno minione czasy z łezką w oku i są wniebowzięci, kiedy któryś z twórców filmowych odnosi się do okresu ich dzieciństwa. Między innymi z tego powodu serial „Stranger Things” odniósł tak spektakularny sukces. Nostalgią zainspirował się też Steven Spielberg, tworząc film „Ready Player One”, w którym znalazły się setki odniesień do ikonicznych postaci kultury popularnej.

Artysta znany jako RedfulThings postanowił również podpiąć się pod ten trend i wykorzystać zalegające kasety VHS, przy przemienić je w małe dzieła sztuki. Postanowił stworzyć serię kaset z klasycznymi horrorami lat 80. odpowiednio udekorowanymi w taki sposób, żeby nikt nie miał wątpliwości, jaki film znajduje się na nośniku. Z kaset dosłownie wychodzą więc tytułowi bohaterowie słynnych horrorów. Wśród rzeźb znajdują się takie tytuły jak „Coś” Johna Carpentera, „Critters”, „Plazma”, czy „Koszmarne opowieści”. 

Ręcznie robione dzieła RedfulThings można kupić za pośrednictwem serwisu Etsy.com. Cena każdej z kaset to około 300 złotych. Idealny prezent dla maniaka horrorów z lat 80. XX wieku. W ofercie RedfulThings znajdują się również inne gadżety nawiązujące do tego okresu. Być może artysta w przyszłości zaserwuje więcej klasycznych tytułów kina grozy. Chcielibyście? 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.