Powerbank wybuchł w ręce. Nastolatek stracił palce

04.05.2021 11:49
Powerbank Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Nastolatek stracił palce w wyniku wybuchu powerbanku. Do wypadku doszło na Ukrainie.

Jak podaje PAP, 14-latek w Charkowie na wschodzie Ukrainy stracił dwa palce w wyniku wybuchu powerbanku, który trzymał w dłoni. Dodano, że urządzenie wybuchło podczas ładowania.

Polecamy

Ukraina: Wybuchł powerbank. Nastolatek stracił palce

Zapewne niejednokrotnie ładowaliście telefon używając powerbanka, który trzymaliście w dłoni. Nigdy zapewne nie przyszło Wam do głowy, że może zakończyć się to wypadkiem. Niestety tak właśnie stało się na Ukrainie. Do wypadku doszło w niedzielę po południu. W komunikacie charkowskiej policji możemy przeczytać:

Policja ustaliła, że 14-letni chłopiec przebywał w miejscu zamieszkania bez opieki rodziców, a w jego ręku wybuchła przenośna ładowarka (powerbank). Chłopca z amputacją urazową pierwszego i drugiego palca lewej dłoni przewieziono do szpitala.

Nastolatek przeszedł operację. Portal Suspilne podaje, cytując charkowską policję, że urządzenie wybuchło, kiedy było podłączone do ładowania. Policja ustala, gdzie kupiono urządzenie i z jakiej przyczyny doszło do wybuchu.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.