Powstaje „Red Dead Online”, czyli odpowiednik „GTA Online” na dzikim zachodzie

Kamil Kacperski
20.09.2018 10:23
Powstaje „Red Dead Online”, czyli odpowiednik „GTA Online” na dzikim zachodzie Fot. materiały prasowe

Rockstar Games zapowiedział, że każdy posiadacz „RDR2” będzie miał możliwość zagrać w betę „Red Dead Online”, czyli multiplayerową wersję Dzikiego Zachodu od twórców „GTA”.

„Red Dead Online” to gra online, która pozwoli na zabawę z innymi użytkownikami w wielkim świecie „Red Dead Redemption 2”, który według obietnic Rockstara ma być wiele większy od Los Santos znanego z „GTA V”.

Według oficjalnej informacji prasowej od twórców, „Red Dead Online” to ewolucja trybu multiplayer, który był obecny w pierwszym RDR. Gra ma łączyć narrację fabularną z rywalizacją i kooperacją. Trzonem rozgrywki ma być gameplay z „Red Dead Redemption 2”, a samo RD Online będzie przygodą dla graczy samotnych, jak i całych grup. Rockstar oczywiście zapowiada ciągłe ulepszanie gry za pomocą aktualizacji, które mają sprawiać, że rozgrywka będzie jeszcze przyjemniejsza.

RDR Fot. foto: materiały prasowe

Red Dead Online - kiedy rusza beta?

„Red Dead Online” ma wystartować już w listopadzie 2018 roku. Na początku będzie to otwarta beta, a Rockstar stopniowo będzie dzielił się kolejnymi informacjami na temat produkcji. Już teraz twórcy zapowiedzieli, że projekt na taką skalę będzie na początku zawierał wiele błędów i problemów, ale są pewni, że dzięki skutecznej współpracy ze społecznością graczy będą mogli zająć się naprawianiem wszelkiej maści glitchy i bugów. Wszystko po to, by „Red Dead Online” było jak najbardziej przyjemnym doświadczeniem dla użytkowników.

Beta „Red Dead Online” będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy gry „Red Dead Redemption 2”, niezależnie od konsoli. Sama gra będzie dostępna w sprzedaży już 26 października 2018 roku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.