Powstaje gra augumented reality o Pogromcach Duchów

Kamil Kacperski
27.02.2018 15:29
Powstaje gra augumented reality o Pogromcach Duchów Fot. materiały prasowe

Produkcja zatytułowana jest „Ghostbusters World” i przypomina swoją mechaniką „Pokemon GO”. Gotowi by złapać jakieś duchy?

Ogromny sukces finansowy, który przyniosła Niantic i Nintendo gra „Pokemon GO”, inspiruje wielu twórców, aby również zainwestować w mobilne gry augumented reality. W 2017 roku pojawiły się informacje że studio odpowiedzialne za sukces kieszonkowych potworków wraz z Warner Bros. pracuje teraz nad produkcją AR ze świata Harry'ego Pottera.

Patrząc na to ile dobrej zabawy i pieniędzy zapewniło sobie Niantic, WB oraz Nintendo, Sony postanowiło nie być dłużne wobec konkurencji. Zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu „Harry Potter: Wizards Unite”, japońska korporacja postanowiła włączyć się do walki o koronę środowiska gier AR i zapowiedziało produkcję „Ghostbusters World”, która oparta jest na tej samej mechanice, co twory filmy Niantic:

Czy „Ghostbusters World” zdetronizuje „Pokemon GO”?

W sieci pojawiły się również pierwsze filmiki prezentujące sam gameplay z gry o Pogromcach Duchów i trzeba przyznać, że skojarzenia z „Pokemon GO”jak najbardziej na miejscu. Z resztą zobaczcie sami:

Należy jednak pamiętać o tym, że produkcja jest jeszcze w stanie pre-alpha, więc zmieni się do czasu pełnoprawnej premiery diametralnie. Twórcy opublikowali również opis gry, w którym potwierdzili, że w grze pojawią się duchy znane z filmów, komiksów i poprzednich produkcji, a także przygotowują nowe straszydła na potrzeby dzieła AR:

„Ghostbusters World” pozwoli graczom na prowadzenie walk i łapanie setek duchów ze wszystkich wymiarów franczyzy, czyli filmów, seriali, komiksów, parków rozrywki i gier wideo. Sama produkcja pokaże również nowe i unikalne duszki.

Premiera „Ghostbusters World” odbędzie się jeszcze w 2018 roku. Produkcja trafi na urządzenia z Androidem oraz systemem iOS.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.