Powstaje gra augumented reality o Pogromcach Duchów

Kamil Kacperski
27.02.2018 15:29
Obsada filmu Ghostbusters z 2016 roku|undefined Fot. materiały prasowe

Produkcja zatytułowana jest „Ghostbusters World” i przypomina swoją mechaniką „Pokemon GO”. Gotowi by złapać jakieś duchy?

Ogromny sukces finansowy, który przyniosła Niantic i Nintendo gra „Pokemon GO”, inspiruje wielu twórców, aby również zainwestować w mobilne gry augumented reality. W 2017 roku pojawiły się informacje że studio odpowiedzialne za sukces kieszonkowych potworków wraz z Warner Bros. pracuje teraz nad produkcją AR ze świata Harry'ego Pottera.

Patrząc na to ile dobrej zabawy i pieniędzy zapewniło sobie Niantic, WB oraz Nintendo, Sony postanowiło nie być dłużne wobec konkurencji. Zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu „Harry Potter: Wizards Unite”, japońska korporacja postanowiła włączyć się do walki o koronę środowiska gier AR i zapowiedziało produkcję „Ghostbusters World”, która oparta jest na tej samej mechanice, co twory filmy Niantic:

Czy „Ghostbusters World” zdetronizuje „Pokemon GO”?

W sieci pojawiły się również pierwsze filmiki prezentujące sam gameplay z gry o Pogromcach Duchów i trzeba przyznać, że skojarzenia z „Pokemon GO”jak najbardziej na miejscu. Z resztą zobaczcie sami:

Należy jednak pamiętać o tym, że produkcja jest jeszcze w stanie pre-alpha, więc zmieni się do czasu pełnoprawnej premiery diametralnie. Twórcy opublikowali również opis gry, w którym potwierdzili, że w grze pojawią się duchy znane z filmów, komiksów i poprzednich produkcji, a także przygotowują nowe straszydła na potrzeby dzieła AR:

„Ghostbusters World” pozwoli graczom na prowadzenie walk i łapanie setek duchów ze wszystkich wymiarów franczyzy, czyli filmów, seriali, komiksów, parków rozrywki i gier wideo. Sama produkcja pokaże również nowe i unikalne duszki.

Premiera „Ghostbusters World” odbędzie się jeszcze w 2018 roku. Produkcja trafi na urządzenia z Androidem oraz systemem iOS.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.