Powstaje kolejna gra ze świata "Harry'ego Pottera". Kiedy w nią zagramy?

14.08.2020 12:46
kadr z filmu Fot. PHOTOSHOT/REPORTER

W sieci pojawiła się zapowiedź gry Harry Potter: Puzzles & Spells - nowego mobilnego tytułu dla fanów młodego czarodzieja. Kiedy premiera?

Seria "Harry Potter" jest tak popularna, że aż dziwi brak dużej ilość gier wideo z nią związanych. W zasadzie ukazały się produkcje towarzyszące kolejnym filmom i kilka gier będących spin-offami historii znanej z książek. Jednym z nich jest nowy tytuł, który doczekał się oficjalnego zwiastuna. 

Harry Potter: Puzzles & Spells - nowa gra z magicznego świata

Fani młodego czarodzieja od dawna czekają na produkcję z rozmachem. Co prawda w planach jest wielki MMO z otwartym światem i setkami możliwości, ale zanim ta gra się pojawi, zapewne minie jeszcze sporo czasu. 

Przeczytaj także

Oczekiwanie umili niezobowiązująca gra mobilna Harry Potter: Puzzles & Spells. 13 sierpnia 2020 roku firma Zynga Inc. opublikowała zapowiedź wideo nadchodzącej pozycji. Gra jest oficjalnym produktem na licencji Warner Bros. Interactive Entertainment i została stworzona przez Portkey Games, która stoi za takimi tytułami, jak Harry Potter: Hogwarts MysteryHarry Potter: Wizards Unite. Jak prezentuje się zwiastun Harry Potter: Puzzles & Spells?

Nowy tytuł należy do prostych w swej mechanice gier, polegających na łączeniu w poziome lub pionowe rzędy takich samych elementów w celu oczyszczenia planszy. Oczywiście całość została zainspirowana światem stworzonym przez J.K. Rowling i w wielu miejscach nawiązuje również do filmów o Harrym Potterze.

Przeczytaj także

Rozgrywka została wzbogacona o dodatkowe elementy, które czerpią z przygód uczniów Hogwartu takie jak poznawanie zaklęć używanych podczas gry, używanie magicznych przedmiotów i kolekcjonowanie niesamowitych stworzeń. Oto jak prezentuje się oficjalny opis Harry Potter: Puzzles & Spells.

Dzięki Harry Potter: Puzzles & Spells fani spotkają niezapomniane postacie, usłyszą dźwięki i przeżyją historie z książek i filmów. Wnosimy również nowy wymiar do gatunku łączenia 3 elementów. Gracze będą zdobywać punkty doświadczenia i stawać się potężniejsi, gromadzić i ulepszać zaklęcia, brać udział w specjalnych wydarzeniach oraz łączyć się i rywalizować ze sobą za pośrednictwem Klubów.

Twórcy zachęcają potencjalnych graczy do założenia swojego konta gry na Google Play. Dzięki temu jako pierwsi dowiedzą się o premierze Harry Potter: Puzzles & Spells. Gra będzie dostępna nie tylko na telefonach i tabletach z Androidem, ale również urządzeniach iOS, Amazon Kindle i Facebook. Na razie nie zdradzono daty premiery tej produkcji. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Obskurna komórka pod schodami do wynajęcia. Właściciel reklamuje ją jako "pokój Harry'ego Pottera"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.