Powstaje książka o morderstwie które zainspirowało twórców „Twin Peaks”

Sergiusz Kurczuk
26.04.2018 15:37
Powstaje książka o morderstwie które zainspirowało twórców „Twin Peaks” Fot. kadr z serialu Twin Peaks

„Miasteczko Twin Peaks” przyciąga kolejne pokolenia widzów. Okazuje się, że zabójstwo Laury Palmer nie było do końca wymyśloną zbrodnią. Kim była Hazel Irene Drew, która zainspirowała Davida Lyncha i Marka Frosta? 

1. sezon „Miasteczka Twin Peaks” opowiada o agencie FBI Dale'u Cooperze, którzy przybywa do dziwnego miasteczka na granicy z Kanadą, by rozwiązać tajemnicze morderstwo młodej dziewczyny. Wkrótce okazuje się, że śmierć Laury Palmer wcale nie była taka oczywista, jakby się wydawało, tym bardziej że w grę wchodzą tajemnicze siły. Okazuje się, że serialowa denatka została zainspirowana dziewczyną, która rzeczywiście istniała. Kim była Hazel Irene Drew? Na to pytanie stara się odpowiedzieć autorzy książki „Blonde, Beautiful, and Dead”. 

„Blonde, Beautiful, and Dead” - kim była Hazel Irene Drew?

Okazuje się, że podwaliny pomysłu na serial „Miasteczko Twin Peaks” Mark Frost zawdzięcza prawdziwej historii, która wydarzyła się w 1908 roku. Babcia Frosta opowiedziała mu o zagadkowym morderstwie Hazel Irene Drew. Piękna 20-latka o blond włosach żyła w małym amerykańskim miasteczku znajdującym się nad jeziorem, w którym skończyła swój żywot. To nie koniec podobieństw do serialowej Laury Palmer, o czym powiedział David Bushman - jeden z autorów książki w rozmowie z dziennikarzami serwisu Bloody Disgusting.

Podobnie jak Laura Palmer, młoda dziewczyna znajdująca się w centrum tej zagadki, prowadziła pewien rodzaj podwójnego życia i w końcu spotkał ją tragiczny los. Jej historia jest prowokującą opowieścią na swoich własnych zasadach. 

Bushman jest wielkim fanem „Miasteczka Twin Peaks”. Oprócz książki „Blonde, Beautiful, and Dead” jest autorem podcastów poświęconych produkcji Frosta i Lyncha. Serial „Twin Peaks” sprawił, że pisarz zaczął zgłębiać historię Drew. Z prywatnego śledztwa narodziła się współpraca z Markiem Givensem, która zaowocowała książka poświęconą historii tajemniczej śmierci. 

Blonde, Beautiful and Dead Fot. foto: materiały promocyjne

Fakty są takie, że piękna dziewczyna pewnego upalnego wieczoru wybrała się na przechadzkę w okolicach jeziora. Ostatnią żywą osobą, którą widziała Drew, był 35-letni Rudolph Gundrum, przejeżdżający obok niej powozem. Kobieta zaginęła i kilka dni później odnaleziono jej zwłoki w jeziorze. Początkowo sądzono, że to wypadek, ale badania ciała wykazały, że ktoś zmiażdżył Drew czaszkę. Sprawcy nie ujęto.

 Czy po ponad stu latach można odkryć nowe poszlaki? Przekonamy się w roku 2019, na który zapowiedziano premierę książki „Blonde, Beautiful, and Dead”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.