Pogoda
13.08.2020 12:35

Powstaje maseczka ze złota dla bogaczy. Ma kosztować ponad 6 milionów złotych

Kto bogatemu zabroni? Zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę życia. Izraelska firma biżuteryjna zaprojektowała maseczkę z 18-karatowego złota, wysadzaną diamentami. Będzie kosztowała ponad 1,5 miliona dolarów.

Powstaje maseczka ze złota dla bogaczy. Ma kosztować ponad 6 milionów złotych
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Izraeleska firma YVEL dostała wyjątkowo ciekawe zlecenie. Pewien anonimowy chiński biznesmen zamówił u nich bowiem maseczkę ze złota wysadzaną diamentami. Do tego zażyczył sobie, by projekt był "najdroższy na świecie".

Oto najdroższa na świecie maseczka

Jak wytłumaczył właściciel firmy, Isaac Levy, maseczka ma być wykonana z 18-karatowego białego złota zdobionego 3600 białymi i czarnymi diamentami. Oczywiście całość zostanie wyposażona w filtry N99, by przy okazji spełniać funkcję ochronną.

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także Popularna sieć kin obciąży klientów kosztami środków ostrożności przed COVID-19

Złoto-diamentowa maseczka na koronawirusa będzie ważyć aż 270 gramów. Jej wartość również robi wrażenie, bo twórcy szacują ją na 1,5 miliona dolarów.

Zleceniobiorca nie chce zdradzić tożsamości zleceniodawcy. Potwierdził jednak, że zamówienie złożył mieszkający w Stanach Zjednoczonych chiński biznesmen. Klient zażyczył sobie, by maseczka była gotowa przed końcem roku i była najdroższa na świecie.

"

Pieniędzmi nie zapłacisz za wszystko. Ale na pewno zapłacisz nimi za bardzo drogą maseczkę chroniącą przed COVID-19 - podsumował jubiler. "

Tak wygląda sam projekt:

W Anglii komunie świętą podają ludziom... pałeczkami
W Anglii komunie świętą podają ludziom... pałeczkami
Przeczytaj także W Anglii komunie świętą podają ludziom... pałeczkami
Tagi: Newsy