Powstaje prawdziwe RPG w świecie Harry’ego Pottera
Michał Tomaszkiewicz
13.12.2017 11:23
Powstaje prawdziwe RPG w świecie Harry’ego Pottera Fot. materiały prasowe

Harry Potter: Hogwarts Mystery pozwoli wykreować własną postać i zmierzyć się z trudnościami studiów (i nie tylko) na uniwersytecie dla czarodziejów.

Z zapowiedzi autorów – studia Portkey Games, stworzonego specjalnie na potrzeby produkcji tytułów w świecie wykreowanym przez J. K. Rowling – wynika, że ich dzieło będzie grą RPG koncentrującą się na opowiedzeniu nowej, ciekawej historii.

Stworzeni przez graczy bohaterowie mają uczęszczać na zajęcia prowadzone przez znanych z książek i filmów profesorów oraz „doświadczyć, co Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie ma do zaoferowania”.

Nie do końca wiadomo, czy chodzi tu tylko i wyłącznie o aspekty edukacyjne, czy autorzy przewidują także „zajęcia pozalekcyjne” i czarodziejskie imprezowania do bladego świtu. Można się domyślić, że oprócz ciała pedagogicznego w grze pojawią się także postaci uczniów, których dane nam było poznać podczas lektury, Portkey Games w żaden sposób nie zdradziło, czy w grze z Harrym Potterem w tytule wystąpi Harry Potter.

Premiera gry Harry Potter: Hogwarts Mystery została zapowiedziana na bliżej niesprecyzowany moment w 2018 roku. Tytuł będzie dostępny na smartfony z Androidem oraz iPhone’y – na oficjalnej strony gry można zapisać się na otrzymywanie gorących informacja o tytule, gdy tylko będą one udostępniane publicznie.

Hogwarts Mystery to nie jedyna gra mobilna, na którą czekają miłośnicy najsłynniejszego czarodzieja z błyskawica na czole – Niantic, odpowiedzialny za Ingressa oraz Pokemon GO, zapowiedział bazujący na podobnym koncepcie tytuł ze świata Harry’ego Pottera, w którym smartfon ma stać się oknem na otaczający nas świat pełen magii.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.