Powstaje prawdziwe RPG w świecie Harry’ego Pottera

Michał Tomaszkiewicz
13.12.2017 11:23
Powstaje prawdziwe RPG w świecie Harry’ego Pottera Fot. materiały prasowe

Harry Potter: Hogwarts Mystery pozwoli wykreować własną postać i zmierzyć się z trudnościami studiów (i nie tylko) na uniwersytecie dla czarodziejów.

Z zapowiedzi autorów – studia Portkey Games, stworzonego specjalnie na potrzeby produkcji tytułów w świecie wykreowanym przez J. K. Rowling – wynika, że ich dzieło będzie grą RPG koncentrującą się na opowiedzeniu nowej, ciekawej historii.

Stworzeni przez graczy bohaterowie mają uczęszczać na zajęcia prowadzone przez znanych z książek i filmów profesorów oraz „doświadczyć, co Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie ma do zaoferowania”.

Nie do końca wiadomo, czy chodzi tu tylko i wyłącznie o aspekty edukacyjne, czy autorzy przewidują także „zajęcia pozalekcyjne” i czarodziejskie imprezowania do bladego świtu. Można się domyślić, że oprócz ciała pedagogicznego w grze pojawią się także postaci uczniów, których dane nam było poznać podczas lektury, Portkey Games w żaden sposób nie zdradziło, czy w grze z Harrym Potterem w tytule wystąpi Harry Potter.

Premiera gry Harry Potter: Hogwarts Mystery została zapowiedziana na bliżej niesprecyzowany moment w 2018 roku. Tytuł będzie dostępny na smartfony z Androidem oraz iPhone’y – na oficjalnej strony gry można zapisać się na otrzymywanie gorących informacja o tytule, gdy tylko będą one udostępniane publicznie.

Hogwarts Mystery to nie jedyna gra mobilna, na którą czekają miłośnicy najsłynniejszego czarodzieja z błyskawica na czole – Niantic, odpowiedzialny za Ingressa oraz Pokemon GO, zapowiedział bazujący na podobnym koncepcie tytuł ze świata Harry’ego Pottera, w którym smartfon ma stać się oknem na otaczający nas świat pełen magii.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.