Pogoda
23.03.2020 10:58

Powstał kalkulator papieru toaletowego. Sprawdź na jak długo wystarczą twoje zapasy

Jednym z symboli koronawirusa jest papier toaletowy i obawa o jego brak. Dzięki prostej aplikacji można policzyć sobie, na jak długo wystarczą nam zapasy tego cennego w obecnej sytuacji produktu.

papier toaletowy
zdjęcie poglądowe: Jakub Kaminski/East News

Walki o karpie przeszły do przeszłości. Teraz pożądanym produktem jest papier toaletowy! Na szczęście już nie trzeba kupować go w ciemno. Powstał bowiem prosty kalkulator online, który podpowie, na jak długo wystarczą nasze obecne zapasy.

Kalkulator papieru toaletowego

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w sklepach na całym świecie dochodziło do rękoczynów. Powodem był zrolowany artykuł higieniczny, o który klienci dosłownie się bili.

Papier toaletowy koronawirus
Papier toaletowy koronawirus
Przeczytaj także Panika przed koronawirusem: Na całym świecie trwają walki o papier toaletowy

Zamiast jednak popadać w paranoję, lepiej podejść do sprawy racjonalnie i policzyć sobie, ile zapasu papieru toaletowego rzeczywiście potrzebujemy. Jeśli jesteście na bakier z matematyką i najprostsze równanie powoduje ból głowy, z pomocą służy prosta aplikacja internetowa, która wyręczy osoby nielubiące cyferek.

Batman
Batman
Przeczytaj także Batman znów ratuje świat. Mroczny Rycerz dostarczył papier toaletowy osobom poddanym kwarantannie [WIDEO]

Kalkulator papieru toaletowego jest dostępny na stronie howmuchtoiletpaper.com. Po wejściu na witrynę naszym oczom ukazuje się przejrzysty interface z dwoma suwakami. Podajemy liczbę posiadanych rolek oraz ilość dziennych wizyt w toalecie. Na tej podstawie aplikacja wyliczy, na jak długo średnio wystarczą nam zapasy.

Kalkulator papieru toaletowego

Hola, hola! - możecie rzec. A co z dokładniejszymi kryteriami zużycia papieru toaletowego? Słuszne pytanie! Dla osób, które mają potrzebę dokładniejszego zagłębienia się w temat, przygotowano opcje zaawansowane, które sprawią, że wynik będzie dokładniejszy. Po kliknięciu przycisku Advanced naszym oczom ukażą się kolejne suwaki. Swoje zapytanie można więc dookreślić, podając takie szczegóły zużycia papieru toaletowego, jak średnia ilość podtarć na wizytę w toalecie, liczba listków używanych przy jednym podtarciu, liczba listków na rolce, liczba domowników i długość kwarantanny. Uzyskanymi wynikami można podzielić się w popularnych mediach społecznościowych.

Na jak długo wystarczą twoje zapasy papieru toaletowego?

kalkulator plastikowych odpadów
kalkulator plastikowych odpadów
Przeczytaj także Ile plastikowych odpadów produkujesz? Sprawdź w nowym Omni Calculatorze

Miejmy nadzieję, że dzięki kalkulatorowi papieru toaletowego walki o ten produkt zmniejszą się do zera, a po zakończeniu pandemii klienci drogerii nie zostaną z rocznymi zapasami tego artykułu higienicznego.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Ile czasu zajmie wam nadrobienie sagi "Wiedźmin"? Powstał specjalny kalkulator

A jeśli wolicie sprawdzić stan swoich zapasów w języku polskim, wejdźcie TUTAJ, by zapoznać się z rodzimym kalkulatorem papieru toaletowego, stworzonym przez Omni Calculator. Ta aplikacja nie tylko pozwoli przewidzieć, kiedy skończą się magazynowane rolki. Można też przeprowadzić działanie w druga stronę i policzyć ile papieru musimy kupić.

Omni Calculator

Wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednią opcję i wpisać liczbę domowników, średnie zużycie papieru, ilość dni kwarantanny oraz liczbę rolek w paczce. Nowy Omni Calculator pozwala też na przeliczenie papieru toaletowego na rolki, albo paczki.

WHO ostrzega: kwarantanna to za mało! Co jeszcze musimy zrobić, żeby wygrać z pandemią?
WHO ostrzega: kwarantanna to za mało! Co jeszcze musimy zrobić, żeby wygrać z pandemią?
Przeczytaj także WHO ostrzega: kwarantanna to za mało! Co jeszcze musimy zrobić, żeby wygrać z pandemią?

Zobacz też: Kalkulator gotowania jajek podaje czas gotowania na miękko i twardo

Tagi: Newsy Technologia koronawirus