Pogoda
25.09.2020 08:06

Powstał poruszający mural upamiętniający Chadwicka Bosemana

Chadwick Boseman - aktor wcielający się w Black Panthera zmarł niespodziewanie 28 sierpnia 2020 roku. Disney postanowił uhonorować gwiazdę Marvela muralem.

Chadwick Boseman (Black Panther)
foto: Marvel Studios / Walt Disney Pic/Collection Christophel/East New

Koniec sierpnia 2020 roku wstrząsnął całym światem. W wieku 43 lat zmarł Chadwick Boseman - aktor, który zasłynął rolą Black Panthera w filmach Marvel Studios. Postanowiono uhonorować gwiazdora muralem, który poruszy wszystkich miłośników Bosemana. 

Chadwick Boseman - mural upamiętniający aktora

Przyczyną śmierci Bosemana był nowotwór okrężnicy, z którym zmagał się od 2016 roku. O chorobie wiedziało bardzo wąskie grono osób, więc śmierć Bosemana była zaskoczeniem nawet dla szefów Marvel Studios.

Nie żyje Chadwick Boseman. Gwiazdor "Black Panther" miał zaledwie 43 lata
Nie żyje Chadwick Boseman. Gwiazdor "Black Panther" miał zaledwie 43 lata
Przeczytaj także Nie żyje Chadwick Boseman. Gwiazdor "Black Panther" miał zaledwie 43 lata

Aby upamiętnić aktora, artysta Nikkolas Smith stworzył mural, który zadedykował pamięci odtwórcy T'Challi. Zdjęcie pracy trafiło na Instagram Smitha.

"

Ten mural jest wyjątkowy. Mój hołd dla Króla Chada znajduje się na ścianie pokazowej w Downtown Disney. To dla mnie zatoczenie pełnego koła: moje ostatnie dwa przedsięwzięcia jako Disney Imagineer z zeszłego lata to praca nad projektami Szpitala dziecięcego i Avengers Campus. Dla milionów dzieciaków T'Challa stał się życiową legendą, a nie było nikogo bardziej godnego niesienia tego tytułu niż Chadwick Boseman. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem uhonorować życie i cel Chadwicka w ten sposób. Jestem wdzięczny rodzinie Disneya, za wspieranie mnie na mojej artystycznej drodze. "

Mural znajduje się w Disneylandzie w Downtown Disney w kalifornijskim mieście Anaheim. Chociaż park rozrywki jest zamknięty z powodu pandemii koronawirusa, obszar ze sklepami został udostępniony fanom Disneya.

Powstał pierwszy w Polsce mural hołdujący Kobe'emu Bryantowi i jego córce
Powstał pierwszy w Polsce mural hołdujący Kobe'emu Bryantowi i jego córce
Przeczytaj także Powstał pierwszy w Polsce mural hołdujący Kobe'emu Bryantowi i jego córce

Dzieło Smitha przedstawia Bosemana w roli Black Panthera. T'Challa nie ma na sobie maski. Uśmiechnięty pochyla się w kierunku zamaskowanego chłopca, którego jest idolem, symbolizującego miliony czarnoskórych dzieciaków z całego świata. Król Wakandy jest dla nich bardzo ważną postacią - kimś, z kim mogą się utożsamiać. Obie postacie wykonują charakterystyczny gest. Skrzyżowane na piersi ręce to pozdrowienie Wakandy, pojawiające się w filmie "Black Panther", które na stałe weszło do kultury popularnej.

"Wakanda forever" - gwiazdy oddają hołd Chadwickowi Bosemanowi
"Wakanda forever" - gwiazdy oddają hołd Chadwickowi Bosemanowi
Przeczytaj także "Wakanda forever" - gwiazdy oddają hołd Chadwickowi Bosemanowi

Boseman stał się symbolem. Nie tylko dlatego, że wcielił się w pierwszego czarnoskórego superbohatera z MCU, ale również z powodu swojej cichej walki z nowotworem. Nic więc dziwnego, że postanowiono upamiętnić jego życie dziełem sztuki.

Podoba Ci się ten mural?

Deadpool
Deadpool
Przeczytaj także Deadpool dołączył do ruchu Black Lives Matter [WIDEO]

Zobacz też: Banksy stworzył nowe dzieło wspierając ruch Black Lives Matter: "To jest problem białych"

Tagi: Black Panther Marvel Chadwick Boseman