Powstał robot, który potrafi robić pierogi

Kamil Kacperski
19.10.2018 14:32
Powstał robot, który potrafi robić pierogi Fot. kadr z wideo

Taka maszyna przydałaby się we wszystkich polskich domach na święta. Niestety, nowa machina przygotowana przez firmę Lawson jest na razie w fazie „beta”.

Japońska firma Lawson pokazała podczas targów CEATEC 2018 prawdziwego „game-changera” - robota, który sam lepi pierożki. Oczywiście w Japonii proces używania maszyn do przygotowywania dań w restauracjach nie jest obcy, ale tym razem roboty planuje użyć sieć sklepów spożywczych, przypominająca nieco naszą Żabkę. 

Robot firmy Lawson ma przygotowywać pierogi zgodnie z oczekiwaniami klientów. W sieci pojawiło się nawet wideo prezentujące umiejętności maszyny. Niestety nie lepi pysznych smakołyków w tempie doświadczonego kucharza (lub naszych babć), ale przewyższa ich za to czasem pracy - sklepy Lawson są otwarte zwykle 24 godziny na dobę, w związku z tym firma oszczędzała by na zatrudnieniu ludzi. Do tego my, jako marne istoty z krwi i kości, musimy odpoczywać, natomiast sympatyczna maszynka do robienia pierogów nie ma takich wymagań i może przygotowywać jedzenie bez żadnych przerw. 

Robot, który lepi pierogi?

Zobaczcie wspomniane wideo, na którym widzimy proces lepienia pierogów przez robota:

Oczywiście w przyszłości Lawson chce usprawnić działanie robota, a także wprowadzić nowe maszyny, które zajmą się przygotowywaniem innych potraw. Sieć dąży oczywiście do stworzenia sklepów, w których ludzie będą niepotrzebni, a klienci sami zrobią sobie zakupy - pomysł, który był już testowany przez Amazona, jednak nie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.