Powstał spin-off o... kocie z "Obcego"

Sergiusz Kurczuk
22.10.2018 11:45
Powstał spin-off o... kocie z "Obcego" Fot. kadr z filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo

Jonesy - kot Ellen Ripley z filmu "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo" dostał własny spin-off. Na czym skupiła się ta nietypowa opowieść?

Każdy, kto oglądał słynny film Ridleya Scotta "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo", pamięta, że na pokładzie tytułowego statku kosmicznego oprócz ludzi i Ksenomorfa znajdował się rudy kocur imieniem Jonesy. Zwierzak należał do bohaterki granej przez Sigourney Weaver. Ellen Ripley udało się przeżyć atak kosmity oraz ocalić swojego włochatego kompana. Po 57 latach udało się odnaleźć kapsułę, w której bohaterka i jej kot uciekli z pokładu Nostromo. Ostatni raz Jonesy pojawił się na ekranie w 2. części "Obcego". Ripley zostawiła go bezpiecznego w jej mieszkaniu. Niedługo dowiemy się, jak spotkanie z  Ksenomorfem wyglądało z perspektywy kota.

"Obcy" - powstał spin-off o kocie Ripley

Fani rudego kocura będą mieli okazję poznać 1. część "Obcego" kocim okiem dzięki powieści graficznej zatytułowanej "Jonesy: Nine Lives on the Nostromo". Historia została zaprezentowana w 80-stronicowym komiksie. Autorem spin-offa jest artysta Rory Lucey, który zajął się scenariuszem i ilustracjami. Oprócz krótkiej informacji dotyczącej fabuły pojawiła się również okładka komiksu.

Autor rozmawiał na temat swojego nowego dzieła z portalem io9. Okazuje się, że dzięki kociemu bohaterowi groza nie będzie tak dobitna, jak w produkcji Scotta.

W strasznych momentach próbowałem rozładować sytuację kocimi zabawami, takimi jak lizanie tyłka przez Jonesy'ego w kapsule podczas finałowego pojedynku, ale też godziłem się z napięciem sceny i ukazałem go, kiedy się boi. Koty nie reagują tak samo na dane sytuacje, jak ludzie, więc starałem się być wierny prawdziwym zachowaniom, by naturalnie wprowadzić humor.

Premiera komiksu odbyła się 16 października 2018 roku.

"Obcy" - co dalej z filmami o Ksenomorfach?

W 2017 roku w kinach ukazał się ostatni jak na razie film o Ksenomorfach. Mowa o produkcji pod tytułem "Obcy: Przymierze" z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Tytuł nie cieszył się zbyt dużym uznaniem wśród fanów serii. Los dalszych produkcji z serii "Obcy" stoi pod znakiem zapytania, ponieważ prawa do marki ma Studio Fox, którego część wykupił Disney. Fani muszą więc uzbroić się w cierpliwość, a oczekiwania osłodzić sobie komiksem "Jonesy: Nine Lives on the Nostromo".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.