Powstała cyfrowa mapa koronawirusa w Polsce. Można śledzić na niej zarażenia w czasie rzeczywistym

16.03.2020 12:25
Powstała cyfrowa mapa koronawirusa w Polsce. Można śledzić na niej zarażenia w czasie rzeczywistym Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP/Reporter

W sieci pojawiła się mapa, która na żywo uzupełnia informacje na temat rozprzestrzeniania się wirusa. Możemy śledzić tam zarażenia w czasie rzeczywistym.

16 marca przed południem odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem Łukasza Szumowskiego. Minister zdrowia nie miał dla Polaków wielu dobrych wieści. Poinformował, że w naszym kraju zanotowano już 150 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Co więcej, Szumowski ostrzega, że jeszcze w tym tygodniu liczba może wzrosnąć do czterocyfrowego wyniku. Minister jednocześnie pochwalił Polaków za stosowanie się do nakazów i przestrzeganie kwarantanny. Podkreślił również, że postawa jest bardzo budująca i niezbędna w walce z wirusem.

Cyfrowa mapa koronawirusa w Polsce

Nic więc dziwnego, że w dobie wzrastających statystyk dotyczących epidemii, rośnie też społeczny niepokój. Esri Polska, producenci systemów informacji gospodarczej i narzędzi do analizowania danych, postanowili na bieżąco zbierać informacje na temat koronawirusa.

Powstała cyfrowa mapa koronawirusa w Polsce, która śledzi w czasie rzeczywistym rozprzestrzenianie się choroby na terenie naszego kraju. Możecie zobaczyć ją TUTAJ.

Przeczytaj także

Na mapie widzimy liczbę potwierdzonych zakażeń w Polsce i na świecie, statystyki dotyczące przypadków śmiertelnych oraz podział chorych na narodowości. Aktualnie na szczycie wydłużającej się listy znajdują się Chiny, gdzie choruje już ponad 81 tysięcy osób, drugie miejsce należy do Włoch - tam liczba zakażonych dobija do 25 tysięcy.

Esri Polska Fot. Esri Polska

Narzędzie informuje użytkowników także o dokładnych miejscach, gdzie zdiagnozowani chorzy są hospitalizowani. Na stronie internetowej widzimy też listę oddziałów zakaźnych, które zostały dedykowane pacjentom zakażonym koronawirusem w Polsce oraz podział zarażonych na województwa. Twórcy mapy nie zapomnieli także o podaniu źródeł informacji oraz odesłaniach do poszerzenia wiedzy na temat epidemii.

Podobna mapa świata w wersji anglojęzycznej trafiła do sieci już 22 stycznia. Panele są aktualizowane na bieżąco, dzięki czemu w jednym miejscu możemy monitorować liczbę ofiar śmiertelnych, zachorowań na COVID-19 oraz wyleczeń z chroby.

Zobacz też: Co oglądać w dobie koronawirusa? James Gunn stworzył listę 10 filmów do nadrobienia podczas kwarantanny 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.