Pogoda
25.09.2020 14:10

Powstała pierwsza na świecie żywa trumna. Rośnie zainteresowanie ekologicznym rozwiązaniem

Żywa trumna z grzybni to ekologiczne rozwiązanie, które zyskuje zwolenników. Dzięki niej, ludzkie szczątki nie będą szkodzić glebie, ale ją nawozić.

Cmentarz
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Wraz z coraz większym dostępem do informacji z każdej dziedziny życia, rośnie ludzka świadomość na temat wpływu człowieka na losy naszej planety. Są tacy, którzy ignorują temat ekologii, jednak coraz więcej osób decyduje się na eliminowanie mięsa ze swojej diety, ograniczenie zakupów w sieciówkach czy świadome wybieranie produktów przyjaznych dla środowiska.

Powstała pierwsza na świecie żywa trumna

Specjaliści szukają kolejnych rozwiązań, które sprawią, że nasze życie, a nawet śmierć nie będą wpływały negatywnie na otaczającą nas naturę. Wśród nich znalazł się Bob Hendrikx, który zaprezentował ekologiczną trumnę z grzybni.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda
Przeczytaj także Sprawa Tomasz Komendy. Sąd skazał gwałcicieli i zabójców brutalnie zabitej 15-latki

Jak wiadomo szczątki ludzkie nie są przyjazne glebie i ją zanieczyszczają, rozwiązanie Hendrikxa ma sprawić, że będą one nawozić podłoże, a nie mu szkodzić. Jak czytamy na tvn24.pl, produkcja trumien rozpoczęła się niedawno, jednak już znalazły się osoby zainteresowane kontrowersyjnym pomysłem.

Na portalu dowiadujemy się, że nowa konstrukcja trumny jest wykonana z grzybki, czyli wegetatywnej części grzyba spotykanej zwykle pod ziemią. Trumna wypełniona jest mchem, który ma symulować rozkład.

Jak cytuje Hendrikxa TVN:

"

Dzięki grzybni i mchowi nasze ciało może ponownie zjednoczyć się z przyrodą. Grzybnia to największy przetwórca w przyrodzie. Ciągle poszukuje materiałów, które mogłyby przekształcić się w składniki odżywcze. Grzybnia jest używana w Czarnobylu do oczyszczenia zanieczyszczonej gleby. "

Produkcja trumien wystartowała w Holandii. Chociaż pomysł wydaje się dość kontrowersyjny, chętnych na to rozwiązanie w kraju nie brakuje.

Koniec Uncle Ben's. W ramach walki przeciwko rasizmowi zmieniono nazwę i logo marki
Koniec Uncle Ben's. W ramach walki przeciwko rasizmowi zmieniono nazwę i logo marki
Przeczytaj także Koniec Uncle Ben's. W ramach walki przeciwko rasizmowi zmieniono nazwę i logo marki