Powstały Scrabble w wersji z Harrym Potterem. Kiedy trafią do sprzedaży?

Kamil Kacperski
19.02.2019 17:15
Powstały Scrabble w wersji z Harrym Potterem. Kiedy trafią do sprzedaży? Fot. shutterstock.com

Scrabble poinformowało, że już niedługo w sprzedaży pojawi się edycja z wyrazami pochodzącymi z czarodziejskiego świata Harry'ego Pottera. Nareszcie będziecie mogli bezproblemowo pokonać swoich niemagicznych rywali.

Nadchodzi czarodziejska wersja gry Scrabble! Jedna z najpopularniejszych planszówek wszech czasów doczekała się właśnie nowej wersji, w której motywem przewodnim będzie uniwersum Harry'ego Pottera, a takie słowa, jak mugol, Quidditch, czy hipogryf pomogą wam w pokonaniu niemagicznych przeciwników. Wszystko dlatego, że oficjalny słownik Scrabble zostanie uzupełniony o sformułowania z książek J.K. Rowling.

Powstały Scrabble inspirowane Harrym Potterem

Scrabble: The World of Harry Potter, bo tak się będzie oficjalnie nazywała gra, pozwoli graczom używać nazwisk bohaterów, nazw miejsc, a także zaklęć, przedmiotów, czy eliksirów, które pochodzą z magicznego świata Harry'ego Pottera. Magiczne słowa nie tylko będą dozwolone, ale także będą dodawały graczom bonus zwany "Magical Word", który dostępny będzie tylko w potterowskiej wersji Scrabble.

Oprócz tego w zestawach będą dodawane karty tematyczne, które pozwolą jeszcze mocniej rywalizować i zdobywać więcej punktów za wykonywanie zadań, a także specjalne słowniczki, która mają pomóc osobom niezaznajomionym z czarodziejskim światem J.K. Rowling. Jak czytamy w oficjalnym opisie produktu:

Gra Scrabble Harry Potter łączy w sobie dwa popularne tematy: klasyczną grę słowną Scrabble oraz magiczny świat znany z książek o Harrym Potterze! Podobnie jak w klasycznych Scrabblach, ta gra zawiera planszę, 4 stojaki oraz woreczek z płytkami. Jednak to wydanie wzbogacone zostało o specjalny słownik dla graczy, w którym można znaleźć magiczne słowa, które można ułożyć za pomocą płytek z literkami.

Przeczytaj także

Kiedy Scrabble z Harrym Potterem trafią do sprzedaży?

Wersja angielskojęzyczna trafiła już do sprzedaży. Niestety, na razie nie wiemy, kiedy Scrabble z Harrym Potterem doczekają się polskiej wersji językowej. W Polsce ceny opakowania wahają się od 130 do 220 złotych. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.