Powstańcy przeciwko homofobii. Zobacz poruszające wideo

31.07.2020 16:38
Powstańcy przeciwko homofobii. Zobacz poruszające wideo   Fot. . Karol Makurat/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Dwie uczestniczki Powstania Warszawskiego apelują o szacunek dla osób LGBT, podkreślając, że protestują przeciwko odczłowieczeniu, doskonale pamiętając, do czego może ono prowadzić.

Wanda Traczyk-Stawska, pseudonim Pączek oraz Anna Przedpełska-Trzeciakowska, pseudonim Grodzka, sprzeciwiają się kolejnym elementom nagonki na osoby nieheteronormatywne, które po raz kolejny możemy dostrzec w naszym życiu publicznym.

Przeczytaj także

Ich apel, nagrany przez wolonatiuszy grupy Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi, jest nie tylko odezwą na ostatnie wydarzenia, w których czołowi politycy państwa przyrównali osoby, identyfikujące się ze środowiskiem LGBT, jako ideologię, ale także dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce podczas zeszłorocznego I Marszu Równości w Białymstoku.

Apel Powstańców – zobacz poruszające wideo

Traczyk-Stawska i Przedpełska-Trzeciakowska w materiale wprost sprzeciwiają się wszelkim formom wykluczenia, nawołując do tolerancji i zrozumienia.

Przeczytaj także

Protestują przeciwko takiemu traktowaniu drugiego człowieka, bo jak same mówią:

„Polska już raz przeżyła dramat wywołany odczłowieczaniem jednych ludzi przez innych. Nie wolno o tym zapominać”.

Przeczytaj także

Materiał pojawił się w mediach społecznościowych w czwartek 30 lipca, na dwa dni przed obchodami 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Moment wybrany celowo, wyraziście podkreślający brak zgody na kolejne elementy wojny polsko-polskiej i szukania „wrogów narodu” dla jeszcze większej eskalacji konfliktów wewnętrznych.

Czytaj także: Rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Zanotowano też kolejne zgony 

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.