Powstanie gra na podstawie "Cichego miejsca". To będzie horror dla pojedynczego gracza

27.10.2021 15:57
Powstanie gra na podstawie "Cichego miejsca". To będzie horror dla pojedynczego gracza Fot. Splash News/Paramount Pictures/EAST NEWS

Zanim otrzymamy kolejne odsłony filmowej serii "Ciche miejsce", to doczekamy się gry wideo o tym samym tytule. Oficjalnie zapowiedziano skupiający się na fabule horror osadzony w świecie stworzonym przez Johna Krasinskiego.

Ciche miejsce - seria doczeka się gry wideo

Powstaje gra na podstawie "Cichego miejsca". Stworzą ją studia Saber Interactive, iLLOGIKA i EP1T0ME, a zadebiutuje w 2022 roku. Niestety, nie wiemy jeszcze na jakie platformy zostanie przeznaczona, ale twórcy zdradzili kilka szczegółów na temat tego projektu.

Polecamy

W krótkim opisie produkcji dostępnym na stronie czytamy, że tytuł ma być "przerażającą grą wideo", która ma opowiadać o "nieopowiedzianej wcześniej opowieści osadzonej w świecie Cichego miejsca". To jest bardzo dobra decyzja - w końcu gry na podstawie filmów (i vice versa) zwykle były absolutnie obrzydliwe.

Na łamach IGN pojawiło się oświadczenie Saber Interactive. W nim wytłumaczono, że firma będzie wydawcą produkcji, natomiast iLLOGIKA stworzy samą grę:

To będzie pierwsza gra osadzona w świecie "Cichego miejsca". Otrzymamy w niej oryginalną historię i gameplay, który będzie oddawał napięcie, emocje i dramaturgię z serii. Projekt stworzą twórcy ze studia iLLOGIKA, w którym pracują m.in. artyści z serii Rainbow Six oraz Far Cry.

Polecamy

Saber Interactive ma na swoim koncie m.in. WWE 2K Battlegrounds, NBA 2K Battlegrounds, Crysis Remastered, a także różne wersje Wiedźmina 3. iLLOGIKA stworzyła natomiast gry mobilne oraz niezależne produkcje pokroju Dexter: Hidden Darkness, Deus Ex Go, Hitman Go VR, Subaeria oraz Lara Croft Go.

Gra Ciche miejsce nie ma jeszcze daty premiery, ale ma się pojawić w sprzedaży w 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.