Pogoda
30.10.2018 15:07

Powstanie gra planszowa oparta na "Nocy żywych trupów"

Już niedługo fani filmów o zombie i gier planszowych będą mogli rozkoszować się planszówką na podstawie horroru "Noc żywych trupów". Na czym będzie polegać rozgrywka?

Powstanie gra planszowa oparta na "Nocy żywych trupów"
foto: kadr z filmu Noc żywych trupów

Zbliża się Halloween, więc firma CMON postanowiła, że nadszedł idealny moment, by ogłosić, że pracuje nad grą planszową bazującą na jednym z największych dzieł George'a A. Romero. Mowa oczywiście o "Nocy żywych trupów". Film z 1968 roku zrewolucjonizował filmy grozy, wykorzystujące zombiaki w roli głównych antagonistów. Czy planszowa wersja "Night of the Living Dead" zrewolucjonizuje branżę gier bez prądu?

"Night of the Living Dead" - gra planszowa oparta na "Nocy żywych trupów"

Klasyczny horror Romero wkrótce trafi na stoły wszystkich miłośników planszówek za sprawą firmy CMON, która ma już w swojej ofercie hit o zombie pod tytułem "Zombiecide". Gra powstanie z okazji 50-lecia "Nocy żywych trupów" w porozumieniu z Living Dead Media, która posiada prawa do serii stworzonej przez reżysera, a pomysł został zaakceptowany przez Image Ten - firmy producenckiej, odpowiedzialnej za film Romero. Na razie nie wiadomo, na czym będzie polegać rozgrywka. Twórcy zapowiedzieli, że gra będzie typową planszówką. W pudełku mają się pojawić plastikowe pionki, przedstawiające bohaterów filmu oraz kostki, żetony, monety i karty inspirowane horrorem.

"Night of the Living Dead"

W ofercie CMON znajdują się już planszowe adaptacje znanych produkcji. Do tej pory były to jednak głównie seriale, takie jak "Narcos", czy "A Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game" oparta na "Grze o tron". Szef Living Dead Media, Steve Wolsh zapowiedział, że część dochodów z gry trafi na fundację GARF, która zajmuje się upamiętniania życia i twórczości George'a A. Romero.

"Night of the Living Dead" to nie tylko gratka dla fanów filmów o zombie, ale również okazja, by wspomóc wspaniałą inicjatywę. Na razie nie podano daty premiery planszówki.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry George A. Romero Horror zombie