Powstanie gra planszowa oparta na "Nocy żywych trupów"

Sergiusz Kurczuk
30.10.2018 15:07
Powstanie gra planszowa oparta na "Nocy żywych trupów" Fot. kadr z filmu Noc żywych trupów

Już niedługo fani filmów o zombie i gier planszowych będą mogli rozkoszować się planszówką na podstawie horroru "Noc żywych trupów". Na czym będzie polegać rozgrywka?

Zbliża się Halloween, więc firma CMON postanowiła, że nadszedł idealny moment, by ogłosić, że pracuje nad grą planszową bazującą na jednym z największych dzieł George'a A. Romero. Mowa oczywiście o "Nocy żywych trupów". Film z 1968 roku zrewolucjonizował filmy grozy, wykorzystujące zombiaki w roli głównych antagonistów. Czy planszowa wersja "Night of the Living Dead" zrewolucjonizuje branżę gier bez prądu?

"Night of the Living Dead" - gra planszowa oparta na "Nocy żywych trupów"

Klasyczny horror Romero wkrótce trafi na stoły wszystkich miłośników planszówek za sprawą firmy CMON, która ma już w swojej ofercie hit o zombie pod tytułem "Zombiecide". Gra powstanie z okazji 50-lecia "Nocy żywych trupów" w porozumieniu z Living Dead Media, która posiada prawa do serii stworzonej przez reżysera, a pomysł został zaakceptowany przez Image Ten - firmy producenckiej, odpowiedzialnej za film Romero. Na razie nie wiadomo, na czym będzie polegać rozgrywka. Twórcy zapowiedzieli, że gra będzie typową planszówką. W pudełku mają się pojawić plastikowe pionki, przedstawiające bohaterów filmu oraz kostki, żetony, monety i karty inspirowane horrorem.

Fot. foto: materiały promocyjne

W ofercie CMON znajdują się już planszowe adaptacje znanych produkcji. Do tej pory były to jednak głównie seriale, takie jak "Narcos", czy "A Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game" oparta na "Grze o tron". Szef Living Dead Media, Steve Wolsh zapowiedział, że część dochodów z gry trafi na fundację GARF, która zajmuje się upamiętniania życia i twórczości George'a A. Romero.

"Night of the Living Dead" to nie tylko gratka dla fanów filmów o zombie, ale również okazja, by wspomóc wspaniałą inicjatywę. Na razie nie podano daty premiery planszówki.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.