Powstanie nowa część "Wiedźmina". Prace ruszą jeszcze w 2020 roku

12.03.2020 11:53
Powstanie nowa część "Wiedźmina". Prace ruszą jeszcze w 2020 roku Fot. materiały prasowe/CD Projekt

Adam Kiciński potwierdził, że po premierze "Cyberpunka 2077", twórcy powrócą do świata Geralta z Rivii. Niestety, Biały Wilk nie będzie raczej głównym bohaterem gry.

Prezes grupy CD Projekt Adam Kiciński spotkał się 10 marca 2020 roku z dziennikarzami i jak podaje PAP, poinformował, że po wydaniu gry "Cyberpunk 2077", firma rozpocznie produkcję kolejnego dużego tytułu osadzonego w świecie Wiedźmina.

Powstanie kolejna część Wiedźmina

Jak wytłumaczył Kiciński, firma ma klarowny pomysł na to, jak ma wyglądać kolejna gra ze świata Geralta z Rivii:

Prowadziliśmy już prace nad kolejną grą single player, doprowadziliśmy do powstania w miarę klarownego konceptu, który czeka na dalszy rozwój. I to zaczyna się już dziać, choć nie chcemy temu na razie poświęcać czasu.

Prace nad produkcją mają ruszyć już niedługo po skończeniu procesu związanego z "Cyberpunkiem 2077", który miał zadebiutować już w kwietniu 2020 roku:

Zaraz po zakończeniu prac nad "Cyberpunk 2077" prace nad kolejnym tytułem ruszą z kopyta. Nowy projekt osadzony jest w uniwersum wiedźmińskim, co jest zgodne z wcześniejszymi zapewnieniami CD Projektu.

Przeczytaj także

Kiciński wyjaśnił, że mając prawa do świata Cyberpunka i Wiedźmina, twórcy zamierzają się zająć właśnie tymi dwoma franczyzami. Wszystkie plany firmy są związane właśnie z nimi. Potwiedził również, że nowa gra z uniwersum wykreowanego przez Sapkowskiego nie będzie się nazywała "Wiedźmin 4".

Zajmie się nią najmniejszy zespół polskiej firmy, do którego dołącza kolejne ekipy. Te po premierze "Cyberpunka 2077" mają pracować nad trybem sieciowym i dodatkami fabularnymi do produkcji osadzonej w 2077 roku.

Gra "Cyberpunk 2077" ukaże się 17 września 2020 roku na PC oraz konsole PS4 i Xbox One.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.