Pogoda
14.12.2018 11:49

Powstanie remaster "Red Dead Redemption"? Tak sugeruje glitch z "Red Dead Redemption 2"

Fani doszukali się w "Red Dead Redemption 2" błędu, który sugeruje, że na nowym silniku powstanie zremasterowana wersja 1. odsłony westernu od Rockstar Games. UWAGA! W tekście znajdują się spoilery dotyczące fabuły RDR2.

John Marston
foto: materiały prasowe

To, że od paru lat po sieci krążą plotki dotyczące odświeżonej wersji pierwszego "Red Dead Redemption" to nie tajemnica. Fani doszukiwali się wskazówek dotyczących produkcji wszędzie. Kolejną z nich znaleziono w najnowszej grze od Rockstar Games, czyli "Red Dead Redemption 2", niedawno wydanym prequelu wspomnianego tytułu o kowbojach. W samym RDR2 pojawił się teren znany z pierwszej odsłony, po którym podróżujemy w trakcie epilogu, w którym przejmujemy kontrolę nad Johnem Marstonem, głównym bohaterem RDR1. 

Fani odkryli również, że podczas rozgrywki w epilogu kilka pozdrowień mówionych przez Johna Marstona zostało nagrane przez aktora, który wcielał się w dorosłą wersję jego syna, Jacka. Młodszym Marstonem kierujemy za to w epilogu RDR1. Jackie pojawia się w "Red Dead Redemption 2", ale jest w niej jeszcze dzieckiem, dlatego błąd jest bardzo dziwny i faktycznie sugeruje, że twórcy pracują nad remasterem RDR1. Posłuchajcie sami (dźwięk około 1 minuty):

Red Dead Redemption 2 - będzie remaster RDR1?

"Red Dead Redemption" we współczesnej wersji? Wielu fanów z pewnością ucieszyłoby się z możliwości rozegrania historii Johna Marstona ponownie. Do tego istnieje naprawdę sporo możliwości dotyczących sposobu udostępnienia remasteru - mógłby być fabularnym DLC dostępnym do pobrania jeżeli kupiło się "Red Dead Redemption 2", oddzielnym dodatkiem fabularnym lub nawet samodzielnym tytułem. 

Być może dorosły Jack Marston pojawi się jako jedna z postaci dostępnych w "Red Dead Online"? Ta opcja byłaby chyba najbardziej rozczarowująca dla wszystkich fanów, którzy raczej woleliby po raz kolejny spędzić kilkadziesiąt godzin z rodziną Marstonów. Niestety, na razie nie mamy konkretnych informacji. Jedyne co jest pewne, to fakt, że Rockstar Games wciąż ciężko pracuje nad ustabilizowaniem i ulepszeniem trybu wieloosobowego w "Red Dead Redemption 2". Beta wersji online ruszyła na przełomie listopada i grudnia 2018 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Red Dead Redemption