Powstanie remaster "Red Dead Redemption"? Tak sugeruje glitch z "Red Dead Redemption 2"

Kamil Kacperski
14.12.2018 11:49
Powstanie remaster "Red Dead Redemption"? Tak sugeruje glitch z "Red Dead Redemption 2" Fot. materiały prasowe

Fani doszukali się w "Red Dead Redemption 2" błędu, który sugeruje, że na nowym silniku powstanie zremasterowana wersja 1. odsłony westernu od Rockstar Games. UWAGA! W tekście znajdują się spoilery dotyczące fabuły RDR2.

To, że od paru lat po sieci krążą plotki dotyczące odświeżonej wersji pierwszego "Red Dead Redemption" to nie tajemnica. Fani doszukiwali się wskazówek dotyczących produkcji wszędzie. Kolejną z nich znaleziono w najnowszej grze od Rockstar Games, czyli "Red Dead Redemption 2", niedawno wydanym prequelu wspomnianego tytułu o kowbojach. W samym RDR2 pojawił się teren znany z pierwszej odsłony, po którym podróżujemy w trakcie epilogu, w którym przejmujemy kontrolę nad Johnem Marstonem, głównym bohaterem RDR1. 

Fani odkryli również, że podczas rozgrywki w epilogu kilka pozdrowień mówionych przez Johna Marstona zostało nagrane przez aktora, który wcielał się w dorosłą wersję jego syna, Jacka. Młodszym Marstonem kierujemy za to w epilogu RDR1. Jackie pojawia się w "Red Dead Redemption 2", ale jest w niej jeszcze dzieckiem, dlatego błąd jest bardzo dziwny i faktycznie sugeruje, że twórcy pracują nad remasterem RDR1. Posłuchajcie sami (dźwięk około 1 minuty):

Red Dead Redemption 2 - będzie remaster RDR1?

"Red Dead Redemption" we współczesnej wersji? Wielu fanów z pewnością ucieszyłoby się z możliwości rozegrania historii Johna Marstona ponownie. Do tego istnieje naprawdę sporo możliwości dotyczących sposobu udostępnienia remasteru - mógłby być fabularnym DLC dostępnym do pobrania jeżeli kupiło się "Red Dead Redemption 2", oddzielnym dodatkiem fabularnym lub nawet samodzielnym tytułem. 

Być może dorosły Jack Marston pojawi się jako jedna z postaci dostępnych w "Red Dead Online"? Ta opcja byłaby chyba najbardziej rozczarowująca dla wszystkich fanów, którzy raczej woleliby po raz kolejny spędzić kilkadziesiąt godzin z rodziną Marstonów. Niestety, na razie nie mamy konkretnych informacji. Jedyne co jest pewne, to fakt, że Rockstar Games wciąż ciężko pracuje nad ustabilizowaniem i ulepszeniem trybu wieloosobowego w "Red Dead Redemption 2". Beta wersji online ruszyła na przełomie listopada i grudnia 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.